şükela:  tümü | bugün
 • geleceğin buz patencisi olarak görülen 17 yaşındaki 2000 avrupa şampiyonu rus patenci. avrupa şampiyonasındaki performansı ile insanı kendine hayran bırakan ama terlerdikçe kızaran yanakları ile sinir bozan, alexei yagudin'nin başına bir şey gelmedikçe ikinciliğe mahkum olan yetenek.
 • dunyada dortlu salchow u yapabilen tek adam.. striptizcilige de ozenmis olabileceginden supheleniyorum..
 • populer olan şarkılar eşliğinde kaydığı için izleyicilerin inanılmaz tezahuratlarına maruz kalan, düşük puanlar aldığında (ki genelde imkansız) seyircilerin hakemleri en çok protesto ettiği patenci. bu kadar çok sevilmesinin nedeni kareografı ve müziklerini seçen her kimse doru zannedersem.
 • alexei mishin'in çekirgesi.
 • alexei yagudin'in eski antrenörü mishin'in çalıştırdığı sarıgan patenci.. tüm olay antrenörde yani, antrenörün var mı derdin var kardeş..
 • teknik acidan kusursuza yakin ,artistik acidan da son yillarda mecburen kendisini epey gelistiren su sıralar antalya belekte tatil yapmakta olan parlak buz patenci...
 • teknik ve artistik acidan su an dunyanin en iyi erkek buz patencisidir. ayrica dennis billman hareketini yapabilen tek erkek sporcudur.
 • allahım neden rusya'da mongol görüntülü insanlar başarılı olur dedirten,işinde gayet başarılı buz üstünde kayar ve aynı zamanda da türlü şaklabanlıklar yapar insan
 • haddinden fazla zayıf, çıtkırıldım oğlan. sapsarı saçlar, çekik gözler ve kırmızı yanaklarla eski masal kitaplarındaki rus çocuklarına benziyor aynen.
 • erkeklerde, geçen yıl sakatlığı nedeniyle avrupa şampiyonasına katılmayan ve 2002 kış olimpiyatlarında da ikinci olan 20 yaşındaki rus evgeni plushenko, 2000 ve 2001'den sonra bu yılda avrupa şampiyonu oldu. plushenko, piste çıktığında seyircilerin büyük alkışıyla karşılandı. kendisi için özel olarak igor korniliuk tarafından bestelenen "st. petersburg 300" adlı parça üzerine hazırlanan serbest programının sunan plushenko, kendisini fazla zorlamadı. programına dörtlü toeloop-üçlü toeloop kombinasyonu ile başlayan rus patenci, bu kombinasyonu geçmiş yıllarda dörtlü-üçlü-ikili (toeloop-toeloop-ritberger) ya da dörtlü-üçlü-üçlü (toeloop-toeloop-ritberger) olarak yapardı. plushenko, ikinci dörtlü toeloop'unu üçlü olarak attı ve ardından üçlü axel, üçlü lutz, üçlü axel-ikili toeloop (bunu da üçlü-üçlü yapardı), üçlü flip, üçlü ritberger ve üçlü salchow attı. rus patenci programında toplam bir dörtlü ve sekiz üçlü jump yapmış oldu. plushenko, 5.8 ve 5.9'dan oluşan teknik, 5.9 ve 6.0'dan oluşan artistik puanlar aldı. iki hakem plushenko'ya artistik notlarda 6.0 tam puan verdi. yeni uygulama gereğince bu puanları hangi hakemlerin verdiği ve bunların değerlendirmeye alınıp alınmadığı bilinmiyor.

  plushenko, yarışmadan sonra, "antrenmanda dörtlü salchow yapabiliyorum ama son birkaç gündür biraz form düşüklüğüm var. bu nedenle bugün denemedim. isınmada bazı sorunlar oldu; üçlü flip ve ve ritberger'i yapamadım. ama yarışmada kendimi topladım ve ikisini de attım. kendime karşı mücadele ettim. yaptıklarım bugün yeterliydi ama gelecekte dörtlü-ülü-üçlü kombinasyonu ile ikinci bir dörtlü lâzım olacak" dedi.
  http://www.buzpateni.com/2003_avrupa.htm