şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kesinlikle temizlikle pislikle ilgisi olmayandır. obsesif bir hatunla (her gün bağışıklığımızın çökmesi korkusuyla) yaşıyoruz, her yeri ilaçladık bilmem ne ama hala varlar bunlar. of ulen. yürürken üstünden atlayıp geçtiğimiz vatandaşları böyle topluca öldürmek çok üzücü. ya az önce boynumdan çıktı. koynuma girmiş çaktırmadan. yelloz seni.
  kaşınıyorum sözlük. çok korkunç ya yemin ediyorum. yok nereye gideceklerini bilemez şekilde dolanmalar, yok şuursuzca milletin koynuna girmeler falan. saf ayağına yatmasınlar sözlük.
 • karıncaların bir yer belirleyip orada halk kurma kararı almasıyla yaşanabilecek dumur edici olaydır. eski evimin salonunda halk kurmuştu bu abiler. evin bi sakini gibi. *

  parkelerin altındalardı. sehpaya çerezdir çer çöptür bırakmayagör. derhal gelir rızıklanırlardı. ben kıyamadım ilaçlamaya falan. ama sonuçta deli ediciydi. yapmayın canım kardeşim bak eşe dosta beni fotoraf ediyosunuz desem de ı ıh.. laftan anlamama huyları var bunların. gözünü seviyim ben köpeğin kedinin. bunlar tın tın be kardeşim. kör göze parmak sokar gibi dadanıyolar en ufak bi kırıntıya aaa.

  karınca duası bunlar gitsin diye olabilir mi acaba?
 • karıncaya sorsan evi dev insanların basması falan der buna pişkin pişkin. çalışkanlarmış bi de. sanki bize çalışıyor pezemenkler.
 • ortama bebe pudrası serpince biten sinir bozucu durum. pudra yollarını bulamamalarına sebep oluyor(muş).

  (bkz: pratik bilgiler)
 • en azından evde yiyecek bir şeyler bulunduğuna işaret eder. bizim karıncalar en son kediyi yemeğe kalktılar açlıktan, beceremeyince terk ettiler evi.
 • karşı taktik olarak; sürekli teyakkuz halinde olma, aktif savaş, takip et ve yok et* stratejileri gerektiren sancılı ve çaba gerektiren bir durumdur.

  deneyimlerime dayanarak, piyasada bu mücadele için bulunabilecek en uygun silah yeşil siyah şişedeki detan maxi veya 44'lük magnum (ikincisi daha karizmatik ama daha az efektif bir yöntem). yalnız üzerinde yazanlara aldanıp, detan maxi'yi karıncanın kulak arkasına sıkıp, sonra yuvasına gidince diğer karıncalara da bulaşacağına dair ölülerin şafağı, 28 days later... hayallerine kapılmamak gerekiyor.

  ilacın en etkili (belki de tek etkili) kullanım yolu; zararlıların* dairenize giriş yaptığı duvar çatlakları, boru girişi veya dolap kenarlarındaki açıklıklar/çatlaklara bolca püskürtmek. mücadelenizin ertesi günü tekrar karıncayla karşılaşmanız ise, büyük ihtimalle karıncaların giriş* için başka bir nokta bulduğuna işaret eder. işbu nedenle karınca deyip geçmemek, hareket doğrultularını takip etmek, onları anlamaya çalışmak, gerekirse kılık değiştirmek izlenecek en uygun yöntemlerdendir. yalnız bu giriş noktalarının çokluğu, mücadeleyi imkansızlığa götürebilir veya zehirleyerek kendinizi öldürmenizle sonuçlanabilir (sıkılmadık* bir kulak arkanızın kalması gibi).

  giriş yaptıkları sınır geçitlerinde uygun önlemleri almak*, vatan sathında* organize bir mücadele yürütmek* ve espiyonaj ile düşman* hakkında bilgi toplamak (favori besinlerini ortada bırakmamak), yöntemleri icra edildiğinde, birkaç ay süreyle karınca görmemeniz olasıdır. ilacın etkisinin kaybolmasıyla, birkaç ay sonra aynı mücadele yeniden alevlenir.

  dolayısıyla 'evi karınca basması'na karşı mutlak bir çözüm yoktur. sev*, terket* veya aktif savaş* yegane seçilebilir çözümlerdir.

  (bkz: entry'de rts tadı yakalamak)
 • mutfağı basan karıncayı tebrik eder, ellerinden öperim fakat bazısı da vardır ki tuvaleti basıyor; tamam çalışkan hayvansın, iyisin de bokta boncuk aramanın da anlamı yok ki, ne işin var tuvalette anlamış değilim.
 • bu tip durumlarda ben kendi evimdeki karınca kolonisini maşa olarak kullanıyorum... bazen komşu dairelerden evi basmaya gelen karıncalar oluyor, onlarla benim evde ikamet eden karıncaları kapıştırıyorum... kardeşi kardeşe kırdırıyorum...

  biz bu sayede (birbirimizden faydalanarak) birlikte yaşamaya alıştık... hem evimde yatıp kalkan karıncaların ne oldukları, kaç kişi oldukları falan da belli... yani kontrol bende en azından...