• son bir hafta içinde iki farklı kişiden duyduğum bir yatırım şekli.
    sonrasında da kiraya geçmeyi düşünüyorlar.
    evim olmadığı için ben düşünemiyorum.
    adamlar iyice ümidini kesmiş aq.
  • bu krizde evlerini satabiliyorlarsa hiç düşünmeden yapsınlar.
  • bugun uc farkli arkadasimin yapmayi planladigini duydugum hadise.

eger durum boyle ise ev almayi dusunen suserler (neden dusunuyorlarsa artik) paranizi doviz olarak tutup bekleyin, herkes elindeki evi cikartmaya calisinca arz arttigi icin fiyat zaten dusecektir (talebin azalmasini saymiyorum bile).
  • evi alacak adam bulmak
  • içinde bulunduğumuz dönemde satamamakla sonuçlanacaktır.

(bkz: satamadı)
  • bu aralar çokça kişinin yaptığını düşündüğüm, bana da gayet mantıklı gelen hareket. kredi faizlerinden dolayı ev fiyatları gereksiz şişerken, insanların da tl bazlı alım gücü düşüyor.

ev fiyatları tl bazında en az 2 sene aynı seyredecek ama dolar alanların parası yüzde 30 civarı değerlenecek diye düşünüyorum. satmama senaryosunda 2 senede ev değerinin yüzde 10'u kadar kira alınacağını düşünürsek, temiz yüzde 20 kalır bence. daha iyi bir semtten veya daha yeni bir ev aldırabilir.
  • insanlar kredi çekip araba aldı, 3 5 koyup sattı..
    kredi çekip altın aldılar, sağlam yükseldi, sattılar kar ettiler.
    bu ülkede paran varsa her şekilde para kazanırsın.
    sadece eşşek gibi çalışıp para kazanamazsın.
  • bugün müşteri geldiği için önümüzdeki hafta yapmak istediğim eylem. evet ciddi bir risk ama mevcut evi ve üstüne arabayı satsam sınırlı miktarda kredi de çekerek ancak istediğim gibi bir ev alabiliyorum. bankalar doğru düzgün kredi de veremiyor.

oysa evi satıp dolara cevirsem dolar 0.1 tl yukarı oynasa zaten benim düşündüğüm nitelikteki evin kirası çıkıyor.
hesabın var mı? giriş yap