şükela:  tümü | bugün
 • su kesintilerinde açık unutulan çeşme,patlayan çürük su borusu,su doldururken unutulan kova gibi sebeplerle,kuru olması gereken ev zamininin su ile kaplı olması durumudur.
 • en büyük zararı halılara yapar. geceleyin yatarken olan versiyonları oldugu gibi ev hali tatilde iken gerçekle$enleri yaygındır.
 • 2-3 milyonluk basit bir borunun patlayıp milyarlarca hasara sebep olma eylemi. *` :malesef`

  parkelerin kabarıp salonun ortasında bir tümsek oluşturmasıyla sonuçlanabilir, duvardan duvara halılar da suyla bütünleşip kullanılmaz hale gelebilir. şiddetli versiyonlarında suyun 3-4 alt kata kadar indigi gorulmustur ki bu, halden anlayan komsular gerektirir*

  (bkz: su baskini)
 • sabah cisine kalkildiginda holde tuvalete dogru yonelmisken ayaklarin sanki plajda deniz kenarinda yurunuyormusta suya giriyormus hissini aldigi andaki evin durumu.
 • çektirdikleri yaşamadan bilinmez diyelim, ekleyelim (bkz: pazartesi sendromunu elde kovayla karşılamak)
 • sozkonusu olan mustakıl bır ev ıse ve camasır makınesı ucuncu katta bulunuyorsa ve bu ev suyun devamlı kesılıp farklı basınclar ıle tekrar geldıgı bır mekanda* bulunuyorsa devamlı surette karsılasılacak bır sorundur.ne catı akmasına ne de boru patlamasına benzemeyen derecede buyuk bıer sorundur. su ınaılmaz basıncla yukarıdan ashagıya egımler boyunca evı gezerek akar akar akar (billur tuzla alakası tuz benzerı alcıyı evın tabanına sıvamasıdır.) onemlı olan evde uyumadıgınız geceler esnasında basmasıdır kı bu durumda elektrık sıstemı kablo yollarından bolca su alarak erezıl rusva olur, alcıpanlar duser avızelerın ıcıne su dolar, badana rezıl olur, parkeler oyle kabarır kı, parkelı odaların kapıları sabıt kalır ne acılır ne kapanır, hatta duvara doselı kalebodurlar duvarların gerılmesıne dayanamaz kırılır, evın tabanındakı su 8 saat boyunca cek cek vasıtası ıle ev dısına atılmaya calıshılır.abartmiyorum tecrube ile sabit.ardından gerekecek tamıratlar dolayısı ıle bol bol muhattap olunacak ahsap tozu, her nevi badanapisligi vs deli eder insanı, ev kıra ıse hıssedılecekler cok daha fecıdır... boyle evlerde halı bulundurulmaz yere sıfır koltuk ve yataklar kullanılmaz.
 • parkeler şişer, dağ gibi olur.. ondan sonra inerler fakat bi daha asla iflah olmazlar. eve gelen arkadaşlar* falan, sarhoşken onları yerlerine yerleştirmeye çalışır puzzle sanıp.. ama nafiledir gayet. onlar gider yerine halı gelir bi dahaki su baskınında çürüsün diye..

  evi su basması halinde yapılacak ilk şeyler paçaları kıvırıp vanayı kapamak, bi sigara yakmak ve çocukluktan kalma güzel alışkanlıklardan biri olan suyla oynama aktivitesini yerine getirmektir. son şey de normal elektrik süpürgesiyle suyu çekmeye çalışmaktır.
 • bir geceyi dışarıda* geçirdikten sonra, yağmurlu bir pazar günü eve gidildiğinde -ki dışarıda yeterince ıslanılmıştır zaten, sıcak bir ev özlemiyle yanıp tutuşulmaktadır- "hadi bi mutfağa gireyim," denildiğinde, olay mahallinde 2 cm yüksekliğinde h2o olduğunun müşahade edilmesi, bunu müteakiben bulaşık makinesinin uzatma hortumunun birleşme noktasındaki çatlaktan kaynaklandığının tesbiti, tam iki buçuk kova suyu* boşaltıp bir oh (h20 değil) çekmişken, suyun döşemeden yatak odasına da transit geçiş yaptığının dayanılmaz keşfi türünde bir dizi yaşanmışlık doğuran felaket*.
  (bkz: ortam işte bu yüzden piç oldu)
 • sonucunda parkelerinizin engebeli arazi görünümü alması üzerine sizi değişik ev aksesuarları satın almaya yönlendiren felaket.
  (bkz: 4x4 terlik)
 • ikinci kişilere hiçbir şey ifade etmeyecek ancak yaşayanın anlayabileceği bir hadisedir. üstelik her şey aptal bir borunun durup dururken patlaması ile meydana gelmiştir. eve gelindiğinde halıların yüzdüğü görülür. ilk şok atlatılıp sakinleştikten sonra polyanna replikleri başlar; en azından temiz su ya da koltuklara kadar çıkmamış diyerek avunursunuz. evi kurutana kadar ananız ağlar. işin tek iyi yanı evinizin o güne kadar görmediği bir temizlik görmesidir.