şükela:  tümü | bugün
  • llg: ben teyzemde kalıcam bundan sonra, sadece haftasonları gelicem eve
    baba: olmaz öyle ayrı gayrı
    llg: iyi de gecenin köründe işten çıkıp taa buraya kadar gelmek eziyet oluyor ve ben maaşımın yarısını yol parasına vermek istemiyorum!
    baba: ben anlamam olmaz öyle şey...
    llg: iyi de..
    baba: o kadar!
    llg: yaa...
    baba: yaaa...

5 dakika sonra:
    llg: çaaat (kapı vurma efekti)

(bkz: you are lost little girl)
  • arkanda seni sevenler bırakırsan hüzün dolu şarkılar söylemek demektir evi terk etmek. arkada kalıp bekleyensen sadece gözyaşı ve belki geri döner umududur. ne diyordu filmde adam karısına: "ışığı açık bırak, belki bu gece döner...

“gidiyor gidiyor gidiyor musun çocuğum?
    gidiyor gidiyor gidiyorsun

görecek görecek göreceksin dünyayı
    insanları, şehirleri, hayatı göreceksin

görecek görecek göreceksin küçüğüm
    sevinci ve acıları göreceksin
    yıldızların altından geçecek yolun
    ırmak kenarlarında mola vereceksin
    kendine iyi dostlar bulup
    bazen düşman edineceksin

gidiyor gidiyor gidiyorsun sevdiğim
    gizli cennetini bulmaya
    kaderine meydan okumaya
    kalbini aldın yanına
    hazırsın dünyayı tanımaya

görecek görecek göreceksin ışığım
    güzel sözlere kanıp
    sevmeyi öğreneceksin
    incinip incitecek ve sahte yüzleri göreceksin
    benim yanımda bir melektin
    belki artık kirleneceksin

gidiyor gidiyor gidiyor musun çocuğum?
    gidiyor gidiyor gidiyorsun…”
  • bireylerden biri huzur ortamını bozup, haneyi korku ortamına, öfke ortamına, hayal kırıklığı ortamına sürüklediğinde, hanede yaşayan diğer birey(ler)in gerçekleştirmeye mecbur kaldığı, bırakıldığı eylemdir. iletişim matrisi tersine dönmüştür, darma duman edilmiştir, varoluşun beş boyutu birey(ler)e olumsuz mesajlar vermektedir.
  • terk edeni acı, geride kalanı ne yapacağını bilemedeği hüznüyle, endişesiyle başbaşa bırakmaktır.
  • zamanında pederistanla ağır tartışmalar sonucu yaptığım olaydır.

sabahın 5'nde herkesin kıçında pireler uçuşurken sessizce kilidi açıp ortamdan uzaklaşmam ve arkamda bıraktığım yüksek dozda ergenlik içeren şu notumun hikayesidir.

"beni merak etmeyin,etmezsiniz zaten.!" vay be...

kaçtığım yer de ananemin çeşmedeki yazlığı ha. nasıl sancılı,zor bir evden uzaklık geçirdim o ara varın siz hayal edin artık.
  • "man turns his back on his family well he just ain't no good"

(bkz: bruce springsteen)
    (bkz: highway patrolman)
  • her insan bir gün yapar, yapmak zorunda kalır. yapmaz ya da yapamazsa da o evde aile bireyleri tek tek ölürken ya da evi terk ederken... terk edilir. sonuçta bir terk edilme durumu hayatta her daim mevcut.
  • birazdan yapacağım eylemdir. yeterince enayi yerine konduğum yetti artık. anne baba kardeş vs herşey yalanmış bir yere kadarmış. insan yalnız doğup, yalnız ölüyormuş sahiden...
  • lise çağındaki kızlarda çok sık görülen eylem. ablam bir ara yapacaktı bunu, babam tuttu kolundan içeri çekti attı. yarım saat sonra oturup film izlediler.
  • hayın evlatların yaptığı eylemdir.

(bkz: into the wild/@yalnizlik profesoru)