şükela:  tümü | bugün
  • kendini ait hissetmediğin, zaruri sebepler ile bulunduğun, kendine uzak kaldığın bir şark ilçesinde birden fazla sılan ve özlediklerin var iken , bunun üzerine sayısız sorun kafanda ben daha büyüğüm diye kavga ederken , bir düzine ailenin yaşayabileceği büyüklükteki evde volta atıp yorulunca oturup dinlenmek , geçmiş günlerin işlerini yine belirsiz geleceğe bırakmak,bugünde hava kararmadan kafayı çekmeyeyim demek . bu yalnızlık değil, kalabalık hiç değil ,sanırım deliriyorum sözlük .
  • kulağımda kulaklığımla, halının etrafında dönerek mütemadiyen yaptığım. "gene başladı dönmeye..." diyor annem görünce.*neler neler geçiyor insanın aklından o ara...

dışarıda yürüyüş yaptığımda aynı hisleri yakalayamıyorum nedense.
  • inanılmaz severim. hele ki bir şeyleri derinlemesine düşünüyorsam. hatta aklımdaki konuyu sanki karşımda biri varmışçasına anlatmaya bayılırım.

çoğu zaman bu anlattığım şeye sanki bir dinleyiciymişim gibi karşı tezlerle çürütmeye çalışırım, sorular sorarım, sonra tekrar konuyu anlatan olurum ve sorduğum soruları cevaplarım..

tamam tamam gidecem bi doktora
  • fazla yağlardan kurtarır.
  • kendi evimde çok yaptığım eylemdir. başkasının evinde pek yapma şansınız olmuyor. alışkanlık olmuş, bir şey düşündüğümde yürürken bulurum kendimi. zaman zaman sorunları, zaman zaman ise hayallerimi düşünürken yaparım bunu. bazen yapmak istediklerimi planlarım, bazen de insanlara söylemek istediklerimin planını yaparım önceden. bazen geçmişte olan olayları tekrar (istediğim gibi) canlandırırım volta atarken. ya da yapacağım bir işi kafamda tasarlarken yaparım. kendi kendimle konuşur, fikir alış verişinde bulunurum volta atarken.

not: evim küçük olduğu için yorulmuyorum.
  • terlik sesi ile birleşince ortaya tahammül edilemez bir durum çıkıyor.
  • bazen bi eşik atlarsın fikirsel olarak da ...