şükela:  tümü | bugün
 • evde 3 kediden fazla besleyen insan gidicidir, holivud filmlerine göre. cesedi de 2 hafta sonra tesadüfen bulunur anca.
 • korkutucu olmak ve akıl sağlığımı kaybetmek pahasına da olsun yaptığım şeydir. tek kedi yalnız kedidir mutsuz kedidir. sizinle sevişecek değil ya hayvan. kısırlaştır diyenlere sözüm anneniz babanız sizi kısırlaştırsaydı azınca çekilmez bu diye bu ne kadar insani olur di mi canım.
  ha yok ama siz insansınız bi tek sizin içgüdüleriniz var di mi. haklısınız canım
 • kedisine ebeveyn ic gudusuyle yaklasan kisidir. hani tek cocuk olursa sikilir, paylasmayi bilmez, bencil olur varsayimi ile bi cocuk daha yaparlar ya, onun gibi birseydir. kedidir abi ayni zamanda, sen anlayamazsin her zaman onun dilinden, kendi dilinde konusan bir hayat arkadasi olsa fena mi olur? (bkz: ben denedim oldu) hatta durumum olsa daha kalabalik bir ailem olsun isterdim.
 • (bkz: hayvansever)
 • yasi geckinse ve bir kadinsa bu soz konusu insan, crazy cat lady seklinde etiket yapistirilmaya maruz kalabilir.. boyle etiket yapistirma ve kategorize etme hastasi insanın suratina dogru o kedileri birer birer tutup firlatsa yeridir.

  (not: bu firlatma hadisesi icin bizzat the simpsons'daki bol kedili cilgin teyzeye basvurulabilir)*

  elbetteki soz konusu durumun icindeki kedi sayisi ve kisinin akli dengesi de oldukca onemlidir.

  aklima gelmisken sunu da eklemeliyim: millet bi kedi bile bulamazken*, teyzedeki bu bolluk da iyidir hani..
  (teyzecim ativer ordan bi kedi, tutuyorum bak hemen, havada kapiyorum adeta, hadi !)
 • evinde 2 tane mama kabı, 2 tane su kabı, 2 tane bok kabı, 2 tane kedi battaniyesi vardır. 10 günde bir 2 paket kedi kumu alır, 2 ayda bir 15 kiloluk kedi maması alır. aşı masrafı 2 kattır. veterinere kısa mesafe bile olsa 2 kediyle aynı anda gitmek için taksi tutar. uçakla seyahat ederken kedilerden sadece birini yanına alabileceği için her uzun tatilde azap çeker.

  gece yatmaya gittiği zaman yatağının 2 yastığında yatan 2 kedi bulur. aralarına sıkışmaya çalışır. sabah üzerinde kavga eden 2 kedinin gürültüsüne uyanır. ikisi birden ayağına dolanırsa düşer. birini öperse diğerini de öper, birini severse diğerini de sever hemen. birini yıkarsa diğerini de yıkar, birinin tırnaklarını keserse diğerinin de keser. bazen salonda oturacak yer bulamaz, bazen yemek yerken çift taraflı tacize uğrar. evinde 2 kat tüy olur.

  ama bilir ki kendisi evde olmadığı zaman evde kedisi yalnız değildir.
 • birden fazla kedi besleyen ve fakat kac tane kedi besledigi belli olmayan insan.. hani 2-3, belki 4 bile neyse de, x'e 5 vermeye* kalktiginizi fark ettiginiz an bi durup dusunmeniz gerekir diye dusunuyorum, emniyet subapi olmasi acisindan..

  bonus;
  (bkz: yapma demiyorum hobi olarak gene yap)
 • bir kere birden fazla olduysa asla ikide kalmaz.
 • kedilerin sorumluluğunu bilmesi gereken insandır.

  1 aydır tatilde olan halamın bırakıp gittiği kedileri yüzünden hayatım zindana döndü. hayır benim de kedim var, çok seviyorum ok, ama sürekli hasta oluyorlar. kanlı ishal oldular arkadaş, evde sıçmadıkları yer kalmadı.şimdi de bir tanesi pek bir keyifsiz, normalde bacaklarıma dolanan kedi koltuktan kalkmıyor.çıldırmak üzereyim.

  özetle, kedilerinizi bırakıp çekip gitmeyiniz, arkada kalanın da bir hayatı var.ve tabiki kedileriniz de oyuncak değil.