şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğitim sistemimizin ne kadar kokuşmuş olduğunun bir başka tarafını bize göstermiş olan olay.

  olay bu kez prof. dr. kadriye esin cantez'in başına gelmiş. malum dolandırıcılar hocayı telefon ile aramış, artık 5 yaşındaki çocukların bile bildiği yöntemi, kısaca "banka hesabınızı boşaltacaklar, paranızı çekin bize verin" yöntemini uygulayarak kadının evini sattırıp paralarını ve evindeki mücevherlerini alarak sırra kadem basmışlar.

  ya hocam allah aşkına bu nasıl bir gaflettir. siz nasıl eğitimcisiniz ? siz analitik düşünceye sahip olup, bunu öğrencilerinizle paylaşıp, onların adam gibi eğitilmelerini sağlayacak 1 numaralı insanlardan biri değil misiniz ? "tanıdığım birkaç kişinin adını verdiler, inandım" demek bahane mi ?

  cahil biri yapabilir eyvallah, siz nasıl "okumuş görmüş" bir insansınız ? eğer kendinizden eminseniz gitsenize size en yakın bir polis karakoluna böyle böyle diye anlatıp şikayet edesiniz. hadi bunları da geçtim, siz bir üniversite'de çalışıyorsunuz. bu konuda arayıp danışabileceğiniz 1 tane hukuk profesörü arkadaşınız yok mu ya ? hadi onu da geçtim, yoldan geçen bir çocuğa sorsanız "teyze sizi kandırıyorlar" diyebileceği bir konuda siz nasıl balıklama atlar ve yılların birikimini kaptırırsınız ?

  sonra "türkiye'de eğitim yok" deyince kızıyorlar. evet yok...

  edit. kaynak : http://www.sozcu.com.tr/…evini-sattirdilar-2217087/
 • şaşılacak ne var?
  burhan kuzu bile profesör.
 • dikkat çeken profesör.

  bu tip haberler arada yapılabiliyor. genel olarak fake haberler ve toplumun dikkatini çekebilmek için düzenleniyorlar. bu sayede orta sınıfın da tehdit altında olduğunu anlaması sağlanıyor. örneğin, canan karatay'ın dolandırıldığı haberi de yalandı. lakin arada bir gerçek olduğu da oluyor. yine de ev satmak dakkasında gerçekleşecek bir şey olmadığından fake gibi duruyor. ama durmayabilir de. dolapta makarna var ısıtıp yenilebilir, masada ayran var sırıtıp içilebilir de. ama tavuk balık kelle, mutlaka yenir elle. hatta orada bir köy var uzakta, burada bir köy var inanır mısın yakında.

  yazımı ünlü bir dolandırıcının lafıyla noktalıyorum; yaşamak hayata değdirir.