• aslında müteahhitten önce sıfat olarak o'lu kelime kullanacaktım da , gg olmasın durduk yere diye koymadım. hala sinirden elim ayağım titriyor.

haysiyetsiz herif, evini vermeyen 82 yaşında ki kadının kapısının önünü 5 metre kazıp hapsediyor, elektriğini suyunu kesiyor. peki belediye ne yapıyor ? ne yapacak ki,teyzenin parası mı var da onu korusun,savunsun .

not : yer sivas, sözde yiğidin harman olduğu yer,hadi oradan.

link
  • doğanın kanunu zayıfsan ezilirsin. bakmışllar teyzem biraz yaşlı, kimsesi koruyanı yok.

bazı insanların aradığı fırsat. yaşlandığımızda o teyze olmayacağımız ne malum ve hatta onu anlamak için o teyze mi olmamız gerekir?
    insan olmamız yetmez mi?
  • buradan ne insanlara yardım edildi, ne insanlar itin götüne sokuldu.
    bu teyzeye yardım etme yolunu bilen veya bu ...larını ifşa edebilecek kimse yok mu?
  • şimdi doğru mu anlamışım:

-bir insanın evini yıkmaya karar veriyorsun.

-yerine oturabileceği bir ev vermiyorsun.

-o insan normal olarak evsiz kalmayı reddettiği için suyunu ve elektriğini kesiyorsun.

-o da yetmiyor, kapısının önüne yapay grand canyon konduruyorsun. düşsün de boynunu kırsın, ölsün diye umutlanıyorsun.

-sonra da ortamlarda adamım diye geziyorsun. ama gücün yaşlı bir kadına yetiyor işte.
  • bir vatandaşın huzur içinde yaşama hakkını gasp etmiş müteahhittir.

düşünün; bir inşaat firması evinizin elektriğini kesiyor, kapınızın önüne hendek kazıyor.

bir müteahhit, sırf daha fazla para kazanma hayalleri sekteye uğradığı için sizi devletin sunduğu hizmetlerden (yol, elektrik) yoksun bırakıyor.
    siz, "çok şükür başımı sokacak kendime ait bir evim var" diye düşünürken bir müteahhit geliyor ve sırf kendi projesi planladığı gibi gerçekleşsin diye sizi evinizi satmaya, terketmeye ve başka bir yerde yaşamaya zorluyor.
    bu haksızlıkların gerekçesi de sizin sahip olduğunuz, evinizi istediğiniz şartları elde etmeden satmama hakkını kullanmanız.

peki bu sırada devlet ne yapıyor?
    size sunduğu hizmetin özel bir kuruluş tarafından elinizden alınmasına göz yumuyor. yani sizi özel kuruluşlara ezdiriyor. yaşam alanınızın içine edilmesine izin vererek aslında haklıdan (sizden) değil haksızdan (sermaye sahibinden) taraf olduğunu beyan ediyor.
  • bunlar teyze evdeyken evini başına bile yıkarlar. 3 gün haber olur, müteahhitin de ifadesini alıp salarlar. sonra unutulup gider nice rezillikler gibi.

nüfus kağıdının din hanesine money yazılması gereken milyonlarla beraber yaşıyoruz vicdansızın harman olduğu ülkede.
  • eş anlamlısı için bkz. orospu çocuğu
  • tez vakitte ifşa olmasını umduğum müteahhittir.
  • vicansızlık desem az, içimi yordu bitirdi bu ülkenin bu garabet halkı.. bir insan olun artık bir iyi olun bu ne be..

düzeltme :hora3
hesabın var mı? giriş yap