şükela:  tümü | bugün
  • vadeli satış yapan bir mağazalar zinciri.bir traş makinasını bir haftada teslim eden ve benim sinirlenmemi sağlayan yer.
  • her aradığımda önüme teslimatla ilgili değişik bir prosedür sunan çalışanların hiçbirşeyden haberi olmayan bir haftadır bir ürün almaya çalıştığım komik firma ...

özetler:

-sözleşme ... gelmedi ... bir hafta ?
    -yarın arıcaz sizi teslim edilecek
    -2 gün öncede yarın demiştin ?
    -valla sözleşmenizde bir sorun yok beyfendi?
    -e bende onu diyorum .. teslimat diyorum ?
    -yarın gelicek beyfendi ...
    ...
    -sözleşme ... gelmedi ... bir hafta ?
    -beyfendi teslimatı evinize yapmıyoruz gelip mağzadan teslim alıcaksınız.
    -e teslim edicez dediniz mağzada ?
    -valla bende bilmiyorum yeni girdim işe ben
    -bilen birine aktar ?
    -yarın arayın bilgi alırsınız...

edit: bu sancılı süreç sonrasında -2-3 hafta gibi birşey- ürünü evime teslim ettiler. sözleşme esnasında sizden kefil isteniyor o kefili içinde bulunduğunuz şehirden gösterebilirseniz sizin avantajınıza olacaktır. çünkü kefilin evini kontrol ediyorlar "hagaden böyle bir kefil var mı acaba ?" diye. yukarıda da dediğim gibi komik bir firma.
  • (bkz: ev kur)
  • kredi kartı istemeden taksit yaptığı için favorilerimden olan mağazalar zinciri.
    yalnız geçen gün "vadesi geçmiş 100.000 tl borcunuz bulunmaktadır. lütfen ödeyin" diye bir sms geldi ki, 100 bin lira para mi lan it oglu it diye haykırdım dağlara taşlara.
  • kesinlikle ve kesinlikle uzak durulması gereken bir yer. burdan herkesi uyarıyorum. ilk gidişinizde size öyle bir tablo çizerler ki ohh alışveriş ne rahat dersiniz.. dersiniz dee yavaş yavaş kasaya doğru yollandığınızda "ama biz öyle demedik" ler başlar. ve ürün teslimini 3 4 gün içinde den 3 haftaya yayarlar. bir de sonra pişmiş pişmiş "napıyım beyefendi isterseniz iptal ettirin ne diyim yani" gibi saçmalarlar. burdan alışveriş yapıp sinirlerinizi bozmaktansa başka uğraşlar bulun kendinize.
  • sorun çıkarma konusunda en başa oynayabilecek firmalardan biri.
    "bugün olmadı inşallah yarın", "bu konuda yektim yok", bu konuda bilgi veremeyiz", "tüketici hakları kanununu uygulamıyoruz kendi sözleşmemiz var" "siz bilmezsiniz", "haftaya gelecek", "sözleşmeniz iptal edilmiş", "ürünlere dokunma! sayın müşteri", "senet mi 4 ay sonra", "masa dağılır mı? siz kırmışsınız" ," nasıl olur? teslim etmiş görünüyoruz","bu yemek takımı paslanmaz, nasıl yaptınız bilmiyorum değiştiremeyiz" , "beyefendi zamanında ödememişsiniz, ayrıca bu faiz rakamları gayet normal" , "televizyonla beraber sehpayı vermiyorduk yanlış anlamışsınız" ,"teslim tarihini yanlış anlamışsınız", "o bölgeye teslimat yapmıyormuşuz, sizin götürmeniz gerek" , "2 gün önce almış olmanız birşeyi değiştirmez bugün ayın 1 i geçen ay almış olduğunuz için değiştiremeyiz"
    ....yani
    "sancılı alışverişin merkezi"
  • değişik versiyonları için :

(bkz: evdiz)
    (bkz: evinkur)
  • istihbarat birimlerine sahip bir alışveriş merkezi.5 senedir evine uğramayan alt komşunuzun evine adım attığı anda sizi soruyorlar nasıl bilirsin bunları güvenilir mi borçlarını öderler mi mal verecez biz bunlara diye.sonrasında size hiç bir bildirimde bulunmazlar.ararsanız veremiyoruz derler.
  • karsilastirma, arastirma, inceleme yapmadan; taksit var, rahatlik var, cesit var oyleyse ne duruyorum diyen kisilerin ugrak mekani.

(bkz: kazik var, yer misin)
  • (bkz: evve)