şükela:  tümü | bugün
  • bütün gerçekler gibi; acıdır, acıtır.

verdiğin sürece iyisindir. isteklerini karşıladığın müddetçe saygı sevgi görürsün. hayır dediğin zaman o şirin kızın-oğlun birden ani bir dönüşüm geçirir. birden gözleri kanlanır, tırnakları uzar. ve en kötüsü canını en çok yakacağı yeri de iyi bilir...
  • evladından memnun olmayan, yaka silken çok baba görmüşümdür. ben de bir babayım, çocuğu elde olmadan koruyup sahiplenmenin ötesine taşıyor, ona sahip olduğumuzu düşünüyoruz. kendi babamızdan gördüklerimizden, o algıyla kendi evladımızdan beklenti içine giriyoruz. kendimden biliyorum.

ama unutmamak gerekir ki, "bir çocuk doğduğunda yeni dökülmüş çimento gibidir, üzerine ne yazarsanız o izler kalır." *

et tırnaktan ayrılmaz. onu beklentisiz sevmeyi deneyerek, sahte sevgisini zamanla gerçeğe dönüştürebiliriz.*
  • benim gayet enayi olduğumu gösteren sahte sevgidir. şekerlemesinden tut telefonuna kadar, okulundan dershanesine kadar herşeyi sağolsun biricik annem karşıladı. annemle babam boşandılar lisedeyken, o zaman da peder bey bi iki kere beni kendi bekar evinden kovmuştu ama gene de sevmeye devam ediyorum. ameliyat olduğunda yanımda kalmana gerek yok dediğinde bile kaldım. neden? çünkü babadır, sana bişeyler alacak kadar maddi durumu olmasa da, ya da cimri de olsa babadır.