şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en beter sınavı. ateşten gömlek. kabir azabı. ne dersen de...

  başına gelebilecek, bildiğin en boktan şeyi 150 milyonla çarp.
  heh, öyle bişey.
 • kontrol manyağına dönüştüm: cihazlar, hesaplar, işler, teknik yorumlar, trafik, davranışlar, yazım kuralları, hatırlanması gerekenler, sağlık, farkındalık, had-hudut, nezaket, anlayış, değerler, sorumluluklar, görevler gibi onlarca konuda uyara uyara yol alıyor gibiyim. kendimi engellemeye çalışsam da, gün içinde o kadar çok sayıda hataya denk geliyorum ki, önce uyarıyorum. sonra biraz da isyan edercesine, ‘gerizekalı’, ‘gerzek’ diyerek hakaretler ediyorum insanlara ya arkalarından ya da duyamayacakları ortamlarda.

  bu akşam oğlum parfüm numunelerinden birini almış eline, benim de o güzel kokuyu hissetmem için yaklaşmamı istedi, iyice yaklaşmamı söyleyince, direkt ucunu koklatacak diye yüzümü minik şişeye doğru uzattım. ve çocuk hırt diye gözümün içine sıktı parfümü. bilememiş! ağzımdan ilk çıkan söz ‘oğlum gerizekalı mısın?’ oldu. çocuğun bakışlarında çok değişik bir şey gördüm: baskı.

  ve evlatla sınanmak konulu, bu dandik ve biraz komik olan anıdan dersler çıkardım...
 • çocuk değil proje yapanları gördüğümüz başlıktır.
 • evladın varlığı da yokluğu da sınav ...
 • her türlüsü kötü de eğer bu sınanma evladın sağlığı ile ilgiliyse tüm kainattaki acıları toplasanız, bir zerresi bile etmez. öyle bir acıdır. allah yaşayanlara sabır versin. ama gerçekten cani gönülden sabır versin. bu acının asla ve asla tarifi olamaz.

  şu fotoğrafa bakın. bu acının nasıl bir şey olduğunu annesinden başka kimse anlayamaz. belki zerresini anlayabilirsiniz. ağlasanız bile.

  https://eksiup.com/p/qn3393669x5q