şükela:  tümü | bugün
  • babası olsam, bunu gördüğüme üzüleceğim kadın.
  • özellikle gözlemleyip malesef bir türlü çözemediğim büyük bir topluluktur bu kadın deyip aza indirgemeyelim öncelikle.

kızlarımız düğün boyunca eğlenip hoplayıp zıplarken gayet kendi soyadıyla güne devam ederken ertesi günü telefonu elime alıp "fotoğraflara bir bakayım" diyorum hoppp bir de ne göreyim... kız ben uyurken soyadı güncellemesini yapmış bütün mecralarda "kocişinin" soyadını almış bile.

hayır napıyorsunuz anlamıyorum ki. düğün bitti, eve gittiniz, duşunuzu aldınız sevişeceksiniz ya da uyucaksınız orası size kalmış ama kocişinize "dur kocişim soyadımı düzeltip geliyorum bi saniye .s.s.s" mi diyorsunuz ? bir aydınlatın yahu.

***eleştirdik diye "evde kalmış" sıfatı da yedik gece gece... 23 yaşındayım kim daha evde kalmış tartışmayalım isterseniz (bkz: zaaaa)
  • mutludur...
  • evlenince kendi soyadının yanına kocasının soyadını ekleyip, çocuğu olduğu zaman bir de onun adını ekleyenleri gördüm. brezilyalı futbolcu ismi gibi isimlerle dolaşıyorlar ana sayfamda.
  • evde kalan kadınlara dert olmuştur.

hep söylerim bu ülkede kadınların en büyük düşmanı kadınlardır.
    böyle bir çekememezliğin eşi benzeri yok..

biri evde kalır soyisme takılır, öbürü daha iyi bir yerde çalışana hatta durumu iyiyse çalışmayana sallar, bir diğeri cocuklarınızla resim koymayın bıktık der.
    bilimum tv yarışmasında bir tane kadın desteklemez hiçbiri.

ama sorsan türkiye'de kadına saygı gösterilmiyor diye ağlar.
  • bu gün için çok beklemiştir.
  • yeni aldığı eşyanın havasını basan kadının eltisidir.
  • keşke öyle yapsalar, iki soyisimli garabetler dolaşıyor feysbukda...
  • bence soyismini değiştirip onun üzerine evlenen kadındır. bu kadar seri ise ilk akla bu geliyor.

ilk bir yıl boyunca sanki 24 saat önce evlenmiş gibi sürekli gelinlikli fotosunu paylaşacak kadındır. anladık la tamam koca buldun mutlusun.

ha bi de balayı sonrası düğünden tebete adında fotosu da eksik olmaz. sanırsın 35 sene önceki foto. neyin tbt'si? daha yarım saat olmamış evleneli tabiri caizse.

tabi tabi. kimseyi ilgilendirmez bla bla bla bla..
  • bilirkişilerden beklentim evlendikten sonra soyad değiştirmek için beklenilmesi gereken süreyi bir an evvel belirlemeleri. şimdiden teşekkürler.