şükela:  tümü | bugün
 • nerden biliyosun yatağına girdiğin adamın 3-4 ay sonra senden sıkılıp karnında çocukla tek başına bırakmayacağını seni? bence 1 yıl seks olmadan yaşansın önce bakılsın nasıl gidiyor evliyken ilişki, sonra cima edilsin.

  edit: anal yapılabilir, böylece boşanma olursa hem ilk kocişinin penisini mutlu etmiş olursun hem de ikinci kocişine kaymak gibi zarlı bir vajina hediye etmiş olursun.

  edit2: kadın kişi sürtünme yoluyla zevk almayı da deneyebilir.

  edit3: hatta penisi orasına burasına sürsün yani çok da sorun değil de zara zeval gelmesin.
 • (bkz: bokunu çıkarmak) şimdi ne bok yiyorsanız yiyin. bu hastalıklı kafaya sahip olanlar bize denk gelmesin de.

  edit: ironymiş lan. her neyse bu kafadaki kezbanlara ithafen kalsın bari
 • ülkemiz sınırları içindeki soğan kokulu kezbanların tam destek vereceği kampanya ! bunların müptelaları da sinirden kendini siker artık !
 • bekaret bu kadar önemli bir şeyse desteklenmesi gereken öneri. sonucunda herkes mutlu olur. çağdaşlık ve medeni olmak da böyle birşey. zamane erkeklerine güven olmuyor hem.
 • bekaretini kadın olsun erkek olsun kaybeden yazarların can sıkıcı kampanyaları.

  bak arkadaşım, kişi bir ay bile evli kalsa; daha önceden "evlenmiş ve nikah kıymış" sıfatına sahip olduğu için, burada ahlaki olarak sorun yoktur. iki insan anlaşmışlar, karar vermişler, düğün yapmışlar, nikahlarını kıymışlar, çevreye duyurmuşlar, birlikteliklerini resmileştirmişler. fakat sonra anlaşamamışlar. olur, iş biterse biter.

  ama bekaretini kadın olsun erkek olsun evlilik dışı bir yolla, bir merdivenle altında veya birinin evinin köşesinde kaybeden insanın bir kere hem sosyal hem cinsel hayatı güven verici değildir. kim bilir daha önce kaç insanla beraber oldu? karşı cinsle sosyal hayattaki mesafesi ne derece hassas? aynı gevşekliği nikah sonrası da devam ettirecek mi?

  genelde pek siz bilmeseniz bile, ar diye bir kavram vardır. bir kere kaybettiniz mi, dünyanın en büyük ahlaki ilkelerini yutsaniz bile karşı cinsle olan seviyenizi tekrar korumanız zor.

  dolayısıyla daha önce üç evlilik yapmış insan mı dersiniz, yoksa iki kişi ile "zina" yapmış insan mı dersiniz, elbette daha önce üç evlilik yapan insanı seçeriz. sorun bekaret değil, sizin ahlaki hayatınızın nasıl ilerliyor olmasıdır.

  üzgünüm ama bu kadar ahlak dışı ve gevşek bir hayat alginizla, kendiniz gibi sosyal çevreniz varken ne bekaretini koruyan erkek ne de kadına erişebileceksiniz. bu öfke ve kin oradan geliyor.

  ben kadının da erkeğin de cinselliğini, hem dini sebeplerle hem de sosyal sebeplerle (bkz: #67395851) evliliğe ertelemesi gerektiğini savunuyorum.

  bu sebeple tek ölçüm elbette fiziksel değişim değil. bunların bir sürü ameliyatı bile var. bizim için ölçü iki insanın da ahlaki ve ilkeli bir hayat sürmesi, karşılıklı medeni bir şekilde anlaşması ve meşru şekilde beraber olmaya karar vermesidir. mesele yok bekareti yok ama erkeklerle şunu şunu yaptı değil. elbette öyle insanlar vardır ama bunları da gerçekten ahlaki ve ilkeli hayat yaşayan insanlarda olmaz, bulamazsın arkadaş.

  o yüzden kininizi kusmayın. zira asla sizi beraber olmaya değer görmeyeceğiz. bizim bakış açımızdaki insanlarla bırakın evliliği düşünmeyi, evimizde paspas olamazsınız. belki siz de hakkımızda öyle düşünüyorsunuz ama sorun, bunun bizim umrumuzda bile olmaması.

  ahlak, edeb, sınırlar çağlar geçse de değişmez değerlerdir.
 • tabi ya bekaret korusun.
  sen ahlaklı olmadıktan sonra bekaretin olsa ne olmasa ne?

  yani insanların şu bekaret takıntılarını da anlamıyorum.
  git birinin şeyini yala, diğerine arkadan ver bu döngü böyle gitsin gelsin sonra de ki ama ben kız oğlan kızım oldu canım ya.

  bırakın bekareti filan da ahlaksızlık nasıl düzelir ona kafa yorun biraz.
  bekaret önemli değil de bu okumayan, anlamayan, sorgulamayan toplum nasıl düzelecek onu konuşun biraz.
 • çağın ötesinde bir kamkanya. bu hangi seviye ümstad?