şükela:  tümü | bugün
  • kendi soyadını seven kadındır
  • dogrusunu yapan kadindir.o zamana kadar x y olarak anilirken bi anda x z diye bambaska bi isimle anilmak istememistir ki haklidir.
  • babasından yadigar bir tek soyadı kalmışsa; 30 yaşına kadar tanımadığı adamın, kendininki ile zerre alakası olmayan babasının soyunun adını "da" alarak jest yapmış kadındır o aslında. yanlış taraftan bakarsan sonuç öyle olur.
  • benim esim sadece kendi soyadini kullaniyor mesela. iki soyadina pek gerek gormedi. tercih meselesi.
  • aslında mantık yürütülürse kadının "kendinin" sandığı soyadı da babasına aittir. anası da evlendikten sonra soyadını değiştirmiş, babasının soyadını almıştır. kocamın soyadını istemiyorum deyip, annesinin kocasının soyadını sürdürmek de ilki kadar garip herhalde. hep söylenegelir ya, "kadının adı yok" diye. bunun özlüsü bence "kadının soyadı yok".
  • gerçekten evlenilecek erkek denen nadide türü bulmuş kadındır.
  • medeni kanuna göre evlenince kadın erkeğin soyadını alır kendi soyadını da kullanmak istiyorsa iki soyadı olur. ama kimlikte en fazla 3 isim bir arada olabilir yani kadının 2ismi varsa hem kocasının hem de kendi soyadını kullanamaz. bizim toplumumuzda değil kadının kendi soyadını kullanması,2 soyadı kullanmasına bile hoş bakılmaz
  • en iyisini yapmaktadır, hatta sadece kendi soyadını kullanması gerekir. evlenince kadın ve de erkek bambaşka bir insana dönüşmediğine göre soyadının da değişmesi gereksizdir.

kendi soyadı da babasının soyadı zaten diye bir tartışma yaratanlara da gülüyorum sadece. baba yahu bu gidip de komşu amcanın soyadını mı alacaktı yani. annenin ya da babanın soyadını almasıdır zaten bana göre normal olan. ama sen kalkıp da kadını kocasının üzerine zimmetlemeye kalkarsan elbette karşı çıkar millet.

eşinin kendi soyadını kullanmasına karşı çıkan ve illa benim soyadım olsun diyen erkekler de eşine bir birey olarak değer vermeyen cinstendir. seninle evlendi diye bütün her şeyini niye sil baştan yapmak zorunda ki o kadın?
  • 2 veya 3 isme de sahipse çekeceği vardır.