şükela:  tümü | bugün
  • sevgilinin evlendikten sonra hızla kilo alması gibi bir şey var ama tam karşılamıyor. nihayetinde burası türkiye ve bir çok insan evlendikten sonra sevişmeye başlıyor. neyse o karı-koca arasında olan şey, bizi ilgilendirmez. sonuca gidip çocuğu yaparlarsa alırız küçük altınımızı gideriz, aksi takdirde herkesin seviştiği kendine.

şimdi gelelim evlendikten sonra kilo alma meselesine; tam şu anda isviçreli bir bilim adamı türkçe öğrenip yanıma gelse -ingilizce bilmiyorum ya- anlatsa bana, bak evladım quantum fiziği böyle böyle, şunları yaparak uzaya çıkıyoruz, işte dünya milyon yaşında, teknik konular dışında hepsini anlarım da şu evlenince kilo alma meselesini anlayamıyorum arkadaş.

dayılar-halalarla başlayan evlilik sezonu zaman içerisinde abilere-ablalara ve son olarak arkadaşlara kadar uzandı. bazıları defalarca olmak üzere yüzlerce yeni evli çift evinde yemek yedim. haşlanmamış patatesler, pişmemiş makarnalar, ekşimiş yoğurtlar, haşlama çaylar içtim. çok zahmet çektim, sonra aydınlandım, ilk tabağı bitirmeden geri verdim de huzura kavuştum. 2 tabak üst üste lapa pilav yemek dünyadaki en büyük işkencelerden biri olsa gerek.

şimdi geçmişe doğru bakıyorum da kendi akrabalarım, arkadaşlarım hepsi mi kaypak hemşerim! o yemekleri nasıl yiyorsun? hadi ölmemek için yedim diyelim, neden abartıyorsun? kadın alınmasın diye sesini de çıkarmıyorsun. hepsine eyvallah ama kıtlıktan çıkmış gibi nasıl saldırıyorsun kupkuru bulgura?

du'bakalım kesin bizim bilmediğimiz bir şey var ama ne?
  • türk kadınının kadınlığını gösterme arenası olarak mutfağı seçmesinden kaynaklı durum. erkeğin kalbine giden yol midesinden geçermiş. de get. avun sen onunla.
  • 30'lu yaşlarda evlenilmişse bunu evlilik yerine metabolizmaya bağlamak da mümkündür.
  • eşinin kişiye iyi baktığına yorulur.
  • değişen nedir anlamadığım olgu. hayır insan desen aynı insan, yemek desen aynı yemek. acaba diyorum evlenen arkadaşlarım öncesinde çok geziyorlardı da çok kalori yakıyolardı vs mi çözemedim.

bir de forumlarında birinde şöyle acayip bir örneği var ki oha derler
    http://www.bodyforumtr.com/…m-y-t16241.html?t=16241
  • bekar kisi; genelde disardadir: alakart fiyata bakarak az cesit yer.
    evlenen kisi; toptan almanin avantajiyla 3-4. tabaklari bitirmeye kasar.
  • kadınlar için doğum kontrol hapı kullanmaya başlamalarından (yan etkileri arasında en başta kilo aldırması gelir); erkekler için kendilerini salıp "alan aldı nası olsa" halet-i ruhiyesi içine girip, kendilerine bekarlık günlerindeki kadar dikkat etmemelerinden kaynaklanır..
  • eşine ihanet etmektir. seni ben kilo alasın diye mi sevdim şarkısını söyletmektir.

tabi hamile kalmayı ayrı tutuyorum.

iş bu entry kadın erkek eşitliği kapsamında yazılmış olup endişeye mahal bırakmamaktadır. hamile kalan erkek ve kadınlar ihanet çerçevesine dahil olabilemezler.
  • simit yapıp batmamaktır*,
    leğen yapıp yan yatmaktır*,
    balkon yapıp keyif yapmaktır*
    ayıptır, günahtır. hatta mızıkçılıktır.
  • çeşitli faktörlere bağlanabilir.
    - günümüzde büyük şehirlerdeki evlilik yaşının genelde 25 üstü olması ve bu yaştan sonra metabolizmanın yavaşlama sürecine girmesi
    - kadınlarda doğum kontrol hapları
    - erkeklerde ye - yat sendromu
    - her ikisinde de "alan aldı" düşüncesine bağlı olarak, kendini salmaya meyil ve daha çok yemek
    - hormonların oyunu. bu maddeye dikkat çekmek isterim, hiçbir bilimsel dayanağı olmayan saçma gözlemlerime dayanarak ürettiğim tez şudur ki; düzenli cinsel hayat, insanlara kilo aldırmaktadır. bunu henüz evlenmemiş fakat uzunca bir süredir düzenli bir ilişki içinde bulunan çiftlerde de görebilirsiniz.