şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu dertten muzdarip bir arkadaşım vardı.geyiğine epey de eğlendirmişti bizi.kendisi çok munis ama rahatına da düşkündü.evde yan gelip yatmak istiyor eşinin ona hizmet etmesini istiyordu ama üniversite mezunu ya da dişli bir kadına asla bana bir bardak su getirir misin diyemeyeceğini,kadının da bunu kendisi yapmayacağını düşünerek ortaokul mezunu-en fazla -bir kadınla daha doğrusu kızla evlenmek istediğini söylüyordu.biz pek ümit vermedik ama sonunda birisi bi çözüm buldu.oturdukları evdeki kapıcının kızlarıyla tanıstırmayı teklif etti.sonra da ama önceden bir sorayım bakalım lise planları var mı dedi kahkahalar atarak.

  bu arada kendisi su anda esinin ayaklarına masaj yapmaktadır muhtemelen.
 • bu dertten muzdarip olup eksi sözlük e taşıyanlar zamanında derdini daha basit anlatırdı.

  (bkz: sözlük bana karı bul lan allahsız)
 • bir çeşit hastalıktır bu. "okumuş ama adam olamamış" diye bir patalojik vaka vardır ya, işte ondandır. bakidir, tedavisi na-mümkün. hani "eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir" diye nitelendirdiğimiz bir durum vardır ya, işte ondandır bu hastalık. toplumdam arındırılasıcadır. ama ne çare. balık gibi, kafa boş böyle, gezinir durur, gözler fel fecir, ağız açık, beyin yok. işte bu tür öyle bir türdür.
 • yararlı/ zararlı düşünsel takıntılara sahip olan erkeklerin, her birini benzer sandıkları kadınların hiçbirine aşık olamamasından kaynaklanan bir problemdir. bu adam eğer bir gün bir yerden tutturup aşık olabilirse, öncesinde kendince özgür yaşayabilmeyi becerebilmiş bu kadınla geçecek hayatın ne kadar yaşanılası olduğunu mutlaka farkedecektir.
 • evlenecek kız aramanın sonucudur. halbuki tanıştığı insanları, önceden belirlediği kriterlere göre değil de kendi içlerinde kim olduklarına göre değerlendirenler çok daha rahat bulurlar "hayatını birlikte geçirmek için sabırsızlanacakları" kişiyi. bi bakarsın evlenecek kız aramayan adam, evlenecek kız arayan adamdan çoook önce evlenmiş, belki onun asla tadamayacağı aşkı hazzı tatmış çünkü ilişkisi aidiyete değil sevgiye dayanıyo. "ikinci el" lafını filan da koltuk takımları, dekorları, pembe panjurları için kullanıyo.
 • a$ki yillardir aramakla ayni $eydir bu.

  aski yillarca arayanlar, evlenecek ki$i de bulamadilar bile denilebilir.

  nedense bazi $eylerin aramakla olmayacagini farketmek gerekli sanirim.
 • bahanedeen ibarettir. arayan mevlasını da bulur belasını da çoğu zaman. sora sora bağdat bile bulunurmuş yeter ki bulmak istensin. sorun sağınıza solunuza mutlaka vardır ve tabii bununla ilgili atasözleriyle daha çok çeşnilendirilebilir.