şükela:  tümü | bugün
  • kadın cümlesidir.
    modern ilişkiler bir yerde bu noktaya gelir. karar verme hakkı erkeklerdedir.
  • psikolojisi bozuk bir insanın hiç de bu kafaya sahip değilken söyleyebileceği cümle. hayır nereden mi biliyorum kendimden biliyorum. ne demek evleneceksek evlenelim, sanki alacaksak alalım şu gömleği de çıkalım artık amma oyalandık der gibi. ay kendime çok sinir oldum sabahın köründe. psikolojilerimize sahip çıkalım evcilik oyunu değil evlenmek.
  • hayatının geri kalanını birleştirecek kadar sevdiğini iddia eden ruh hali ile tak diye ilişkiyi kesebilecek ruh halinin aynı anda bir bünyede olması imkansız olduğundan ya blöf yapan yada gerçekten evlenecek kadar sevmeyen kişi lafıdır.
  • benim yasadiklarim acisindan da bir kiz cumlesi.

sadece oyalama beni yerine, ayrilalim o zaman demisti ki ayni hesap. bildigim kadariyla hala evlenemedi kimseyle. ben mi? benim 4 yil oluyor.

evlenmeyecektin de ne isin vardi kizla diyeceklere pesin not: ben yurumeyecegini anladigimda coktan ayrilmak istemistim ama ustune 1,5 yil daha suruncemede kalmayi aralikli ayrilik taleplerime ragmen kendisi zorladi
  • uzun süredir beraber olan çiftlerde, kadının erkeğe resti çekmek için kullandığı cümledir. gözlemlerime göre bunu söyleyen arkadaşlarımın hepsi şu an evli. *

kendime not: şimdi çaktın mı köfteyi?
  • şehir hatları vapurunda yapmayı planladığım kamera şakasında, karşımdaki koltukta yalnız başına oturan kadınlara durup dururken asabi bir biçimde yüksek sesle söylemeyi düşündüğüm cümle. kameraman uygun bir noktada konuşlanacak. mikrofon ise benim üzerimde olacak.

.
  • tipik kızsal bir söylemdir.
  • erkek arkadaşımın serzenişi. adam 30 yaşında. haklı mı, haklı.
  • şimdi sözlükteki bağyan arkadaşlar kızacak bana biliyorum ama bu laf genelde ortalama türk kızının karşı tarafa sarfettiği cümledir.

genelleme yapmadan uzak durmaya çalıştığımdan mütevellit ortalama dedim fakat bu biraz örf adet gelenek vs meselesi olduğu için yurdum kızları kendilerini bir nevi güvence altına almak isterler.

asla yadsınacak bir durum değildir bence zira bu durum biraz mantaliteye dönüşmüştür. he yeni kuşak kızlarımızda bu durum çok az da olsa farklılık gösterebiliyor amma yine de önermemin doğru olduğunu düşünüyorum.

edit: anlaşılacağı üzere "bağyan" kalıbını biraz şirinlik biraz da esprili yaklaşmak adına kullandım. yanlış anlaşılma olduysa affola :)