şükela:  tümü | bugün
  • her insanın başına gelebilen korkudur. kişi özellikle birinden ayrıldıysa daha nir yoğun hisseder. bununla bile yürümedi daha ben birini sevipte al evlenirim diye söylenir.
  • gereksizdir, herkes biriyle evlenir. sevdiğiyle ya da başkasıyla, gönlünüzü ferah tutun siz.

benim korkum evlenememe korkusu değil, insan evladıyla evlenememe korkusu.
    zira yüzünde utanma derisi kalmayan insanlar var, her türlü pisliği yapar, arkanı döndüğünde çıkan rezilliğin haddi hesabı yoktur, ama utanmadan yüzüne gülüp koynuna girer. benim korkum buna rastlamaktır, gerisi boş.
  • genelde 20'li yaşlarında bir sürü erkekle yatıp kalkmış kızların yaşları ilerleyip değerleri azalınca harıl harıl evlenecek keriz aramalarıyla başlarına gelen bir durum.

(bkz: cum bucket syndrome)

hahaha
  • iş yerinde var bu hissiyata sahip bir çocuk. 31 yaşında, hiç kız arkadaşı olmamış, bir kadınla nasıl konuşulur fikri yok. kendiyle birilerini tanıştıranları hep mahcup etti. temelde bir ilişkiyi ve devamla evliliği yürütememe korkusu olduğunu zamanla öğrendik. boşanmanın dünyanın sonu olmayacağını anlamadan evlenmemeli bu tipler zaten, çocuk haklı.