şükela:  tümü | bugün
  • etrafımda gözlemlediğim olay isterse 35-40 hatta 50 yaşına gelsin, inanılmaz bir toyluk ve ergenlik var üzerinde kendini hala 20’lerde sanıyor ama saç başı kıçı ağarmış ya da yüzü çökmüş, insan ruhu genç hissedebilir benim kastettiğim davranışsal olarak adam 45 yaşında anne kuzusu gibi yaşıyor sanki annesinin 15 yaşında şımarık oğlu, son zamanlarda toplumda fazlaca sorumluluktan kaçma ve bireyselleşme var bu da onların ürünü.

not:erkek bekarsporlu.
  • yazar burada; “evlenmediğimiz erkekleri maymun edip, ruhlarını ememiyoruz.” diye şikayet ediyor.

yer miyiz şekerim biz bu numaraları artık? evlenmeyeceğiz işte ! niye hayatımı bir kadına armağan ediyorum ben durduk yere?

“yaa abartıyorsun her kadın öyle değil” diyen hemcinslerim olacaktır. onlara tavsiyem; evlenin ve görün “prenseslerinizin” gerçek yüzünü *

ruhunu sömürürler adamın ruhunu...
  • duvara çarpmış kadın hezeyanı.
  • (bkz: 2 üniversite bitirmek) (bkz: hayallerinin peşinde koşmak) (bkz: klasik hayat istememek)

hayatı hiç bilmeyen, askerliğini yapıp 22 yaşında aile baskısıyla evlendirilen yazar beyanıdır.
  • evlilikten sonra erkeklerde yaraticiligin azalir.
    risk istahi duser.
    artik baska birisini de dusunmek zorundasinizdir.
    ee haliyle evli erkekle bekar erkek kiyaslamasinda bekar erkek daha ozgur ve sorumsuz davranabilecegi icin ergen kalir denebilir.

buradaki ergenlik terimi bence ozgurluktur.
    hakan gunday'in az kitabinda vardi.
    en ozgur zamanlarimiz ergen zamanlarimiz sistemi kabul etmeyis ve isyan.
    ama yas 30 olunca oyle mi?

cop vergisi,araba vergisi, ay sonu fatura stresi, patronla arami iyi tutucam kaygisi, cocuk bezi fiyatlari.

ergen kalmak iyidir...
  • evlenemeyen erkek yoktur, kendisiyle evlenilemeyen erkek vardır. evliliği erkeklere kadınlar hatırlatırlar, erkeğin evlenmekle işi olmaz.

eğer evlenemeyen erkek varsa yani evlenme derdindeyse ve bunu becerememişse ergenlikten çıkamadığı düşünülebilir ki onunla evlenmeyen kadınlar da pek haksız sayılmazlar.

evliliğin kuralı budur, kadın erkeği kafesler. kafesleyebilirse tabii.
  • çakal karıların, prenseslik hayallerine sponsor olacak gerizekalı erkek arayışında ortalığa attıkları zarftır.

bu zarfı yutup da toplumdan onay almak ve olgun birey olmak için evlenen beyinsiz dostlarıma buradan şunu söylemek isterim: ömrünüz boyunca mal olarak kalacaksınız.

o büyük aşkınıza, o her şeyinizi feda edeceğiniz melek sevgilinize, ben fakirim ve senin hayal ettiğin lüks hayatı ben sana veremem deyin bakalım ne olacak?

siz evlenince olgun erkek olmuyorsunuz yavrüceklerim, sağılacak inek oluyorsunuz, bütün gün ahıra kapatılıp sabahları memelerine bağlanmış pompalarla otomatik olark sağılan ineklere dönüştürülüyorsunuz.

ama salak olduğunuz için bunun farkına bile varmıyorsunuz.

özgürlük ve mutluluk kadınsız bir yaşamdır, bunu aklınızdan çıkarmayın, kadınları sevmeyin. onlarla asla evlenmeyin. koca bulmak için sürünsünler, evlenemeyip sinirden çatlasınlar. instagram'a basacak gelinlik fotoğrafları olmasın, bakın ben koca buldum diye etrafa tanıtacakları damatlık giymiş bir maymunları olmasın.

kadınları sevmeyin.