şükela:  tümü | bugün
  • nefret ettiğimiz sevgililerimize, yani evlenmek için düğün yapmak, gelinlik giymek gibi embesil istekleri olan müstakbel eşlerimize, nikah günü veya öncesinde yapılacak efsanevi pisliklerdir.

diğer bir deyişle, hak ettikleri cezadır.

misal ben, iğrenç karım düğün yapmak ve gelinlik giymek için tutturduğundan, mükemmel koca görüntümü hiç bozmadan, aşkım sen ne istersen sana helal olsun diyerek kuzu postumu giydim ve nikah günü, otelin ilgili noktasına bakan güvenlik kameralarını rüşvet verip kapattırdıktan sonra gelin odasına sızıp gelinliğin üzerine kırmızı rujla orospu yazdım. aynı sinsilikle odadan çıkıp mükemmel damadı oynamaya devam ettim.

düğün iptal oldu, kızımız sinir krizleri geçirdi. canım yavrucağım ya, onun prensesliğini kıskanan kız arkadaşlarından birinin ya da onu çekemeyen otel temizlikçilerinden birinin yaptığını düşündü. tabi delil bulunamadı, ben de canım karımı teselli edip skandal çıkmaması için olayın üstünü kapatmanın doğru olacağına ikna ettim. sonuçta gelinliğin üzerine orospu yazılmış. hısım akraba bunu duyarsa, hiç iyi olmaz.

bir ay sonra yeni düğün yapmak üzere hazırlıklar başladığında kayınbabamı kenara çektim, ben senin şımarık kızın için her gün düğün yapamam, düğünün faturasını sike sike sen ödeyeceksin, ayrıca senin bu iğrenç kızın evliliğimiz sırasında beni çok darlarsa sana başka faturalar da ödetirim, haberin olsun dedim. adam şok oldu.

şimdi siktir git kızının düğününü öde, dedim.

düğünde de şefkatli, iyi kalpli, esprili, olgun, tatlı, alçak gönüllü mükemmel damadı oynadım. kayınbabama sahneden, mükemmel bir kız yetiştirdikleri için teşekkür ettim. adamcağız o kadar para ödedi, onore olsun azıcık. yazık.
  • iğrenç sevgilim ,karım kelimeleri ne ayak la .siktir git evlenme o zaman .fatura ödetme desen orası tamam da iğrenç karım lafları falan .zorla iç güvey mi oluyorsun kardeş ? iki kere göz ki rp kurtaralım seni
  • neden evlendin diye merak ediyor insan tabi
  • evlendiğin kadının gelinliğine orospu yazacak biriysen senin damatlığında da orospu çocuğu yazması gerek.
    ayrıca (bkz: kesin yaşanmıştır bu)