şükela:  tümü | bugün
 • evlenme niyetine girip de burçlara kafayı takmış erkeklere çok yardımcı olabilecek sorudur.
 • yoktur.

  (bkz: astroloji/@epiphany)
 • boga terazi ya da yengec. boga ve terazi venustur. ıyi ev kadini iyi anne olur. yengec de evine baglidir. ama boga cok inatci dikkafali ve biraz dandundur. terazi de avaredir derin degildir pek. bunlar arasinda en adaletli ve dengelisi terazidir. en zor olani da.

  yay da ates burcudur ancak biraz ozgurlukcu ve gezmeyi sevendir. zordur yay ama evlenirse iyi bir es olur. sorumluluklarini bilir. asla ket vurulamaz ve kisitlanamaz bu arada.

  ıkizler ve basak merkurdur. cinsiyetleri cok baskin degildir. asiri disi olmazlar. ana tanrica degil seks tanricasi belki olabilirler ama bunlari eve baglamak zordur. biraz. asiri ozgur cok zeki ve beceriklidirler. agizlari iyi laf yapar bazen iyi manipulasyon ya da yalan da soyleyebilirler. karanlik taraflari budur.

  akrep ve koc kadin da iyi es olur eger alttan alirsan ve durust olursan.

  kova ve oglak cok zordur. kova cok akilli ve sosyaldir. aska cok ihtiyac diymaz arkadasligi tercih eder oglak ise biraz maddiyata baglidir cok sey vadetmen gerekebilir.

  unutmayin ki insanin yukseleni burcundan daha onemlidir. ınsan icinde kendi burcunu yasatsa da disaridan cogu kes yukseleni ile taninir bilinir.
 • erkeğin doğum haritasında ayın bulunduğu yerdeki burç eğer kadının güneş burcu ile aynı ise evlilik ihtimali yüksek olabilir. burada yükselen burç da çok önemli bir etken tabiki. yükselen burç ile 90 veya 180 derecelik açılar varsa biraz zorlayabilir diye söylüyorlar.

  bunun yanında sihirli görünüm dedikleri (ilk görüşte alınan elektrik veya vurulma mı dersiniz artık bilemem) iki kişinin synastri haritasında chiron ile venüs, jupiter veya neptün ile uyumlu açılar varsa ilk görüşte aşk oluşabilir.

  gelen mesaj üzerine edit:
  karsi cins etkilesiminde erkegin haritasinda venus kadin haritasinda mars'a bakilir. ay burcu bu kadar etkiye sahip olmamakla birlikte cinsiyet gözetmeksizin bakılabilen bir etken olduğu söylendi.

  --- spoiler ---

  aşk, evlilik ve seks için chıron kuralları bilindiği gibi eşleşim (synastry) haritasında çiftlerin iki gezegeni arasında "üçgen" (120) açı olduğunda bir uyum noktası ortaya çıkar. eğer bu iki gezegenden biri chiron ise, bağlantıya "chiron bağlantısı" denileceği ve aşk oluşumu için en önemli görünüm olduğu açıklanmaktadır. aynı şekilde, bir kişinin doğum haritasında chiron, venüs, jüpiter ve neptün ile üçgen (trine) görünüm yapıyorsa "sihirli görünüm" adı verilerek aşk ve romantizm için en önemli görünüm olacağı vurgulanmaktadır. chiron ile venüs, jüpiter veya neptün arasında oluşacak sihirli görünüm (açı), gezegenlerin deklinasyon değerleri için de geçerlidir. örneğin, erkeğin chiron'u 8 derece kuzey ve kadının neptün'ü 8 derece güney olursa ortaya sihirli görünüm çıkar. astrolojide bu açıya karşıt paralel adı verilir. chiron tarafından oluşturulan sihirli görünümler üçgen (120) açılardan başka 150 derecelik bir açı içinde de meydana gelir. eğer chiron diğer kişinin venüs, jüpiter veya neptün'ü ile 150 lik açı yapıyorsa ortaya güçlü bir uyum ve beraberlik çıkacaktır. sihirli görünüm açıları için uygulanacak tolerans 3 derecedir. deklinasyon için uygulanacak tolerans 1,2 derecedir. astrolojide seks gezegenleri venüs, mars ve plüto'dur. iki kişinin haritalarında bu üç gezegen arasında sihirli görünüm varsa, ikisinin arasında seks görünümü var demektir. seks görünümü ortaya ihtiraslı ve tutkulu bir aşk çıkartır. seks görünümü olması için üç gezegen arasındaki kavuşumlar da etkilidir. haritasında sihirli görünüme sahip bir kadın zengin, ünlü ve seçkin bir erkek ile evlenecek veya beraber olacaktır. beraberliğin ömrünü ise "satürn çarpması" adı verilen başka bir görünüm belirleyecektir. eşleşim haritasında satürn ile chrion arasında kavuşum (0), kare (90) veya karşıt (180) görünüm olan çiftler diğer olumlu işaretler olsa da eninde sonunda ayrılacaklardır. ayrılığa neden olan "satürn çarpması" chiron'dan farklı gezegenler ile de olabilir ancak, bu takdirde olumlu görünümler ile satürn görünümleri arasındaki güç farkları beraberliğin ömrünü tayin edecektir. örneğin, woody allen ile mia farrow'un eşleşim haritasında beş tane sihirli görünüm yanında beş tane satürn çarpması vardır. eğer bir eşleşim haritasında pek çok satürn çarpması görünümü varsa ilişki eninde sonunda acı bir final ile biter. woody ile mia'nın haritalarında yer alan beş adet bağlantı bunları bir araya getirmiş ve 10 seneden fazla birlikte yaşatmıştır. fakat, satürn çarpması denen görünümler finali belirtmiştir. bilindiği gibi woody, mia'nın üvey kızı ile evlenerek onu terk etmiştir.

  kaynak
  --- spoiler ---
 • olsa olsa koçtur.
 • ikizler. düşünsenize 1 kadınla evlendiğinizi sanıyorsunuz ama aslında milyonlarcasını içinde barındırıyor. nar gibi düşünün ikizler kadınını canını yediğim.
 • dağınıksanız başakla evlenin hayatınızı toplasın...

  yatakta yorgunsanız ikizlerle evlenin size çaktırmadan başının çaresine baksın.

  duggusalsanız oğlakla evlenin tüm duygularınızı disipline soksun

  derli topluysanız yay ile evlenin dünyanız şaşı beş olsun....
 • (bkz: burcu kim amk)
268 entry daha