şükela:  tümü | bugün
 • bundan 10 sene öncesi olsa idi bu duruma olur verirdim. 32 yaşındayım, 22 yaşında bir kızla anlaşabileceğimi pek düşünmüyorum. zira 80 kuşağı ile 90 kuşağı arasında uçurum var. gerçekten uçurum.

  he sen kocişimle qahve qeyfiiii seviyorsundur. onu bilemem.

  tanım: kuşak çatışması yaratabilir.

  debe edit: daha önce debeye girip de müdahale ile kaldırılmış entryimizi de şöyle koyalım. (bkz: #57072116)
 • ''sapıklık'' olmayan bir eylemdir
 • sorun olmayacak durumdur. önemli olan 10 yıl kimin küçük olduğu değil, aşktır. birbirinize aşıksanız, üç aşağı beş yukarı kafalarda uyuşuyorsa, kimseyi karıştırmadan eve bir eşyayı birbirinizi kırmadan dökmeden alabilecekseniz evlenin.
 • evlenmiş çiftlerin yaş grafiğini etüd ettiğimizde,
  aralarında minumum 5-6 yaş olduğunu görüyoruz.
  fizyolojik bir durum, 30 yaşını geçen bir kadın görüntü olarak
  35-36 yaşında gibi görünüyor, kim yanında ablan mı sorusu ile
  karşılacağı bir kadın ile dolaşmak ister.
  kadın için ise erkek daima bir çocuk,
  kadınların olgun olduğu bir gerçek 30 yaşındaki bir erkek 22 yaşındaki
  bir kızın olgunluğuna ancak sahip olabiliyor.
  genel kanı ise 7 yaş fark olması.
  seviyorsanız, kafanız uyuyorsa rakamların önemi yok.
 • eğitim öğretimdeki kademelerle aradaki farkı anlatmak gerekirse eğer : kız 1.sınıfda okuma yazma öğrenmeye çalışırken ,erkek 10.sınıfda akrostij yazıp kompozisyon yazma kıvamına çoktan gelmiş hatta geçmişdir.
 • erkekler için gayet güzel bir durumken kızlar için aynı şeyi söylemek zordur. siz gençken onun yaşlandığını göreceksiniz, belki size ayak uyduramayacak bile. bilemiyorum iyi düşünmek lazim.
  ama herşeyden önce dikkat edilmesi gereken şey tabiki (bkz: iyi insan olmak)
 • kesinlikle olmaması gereken durumdur. 42 yaşına geldiğin zaman o kız 32 yaşında olacak. boynuzları sayarsın, benden söylemesi baboş.
 • (bkz: seviyorsan git konuş)

  eğer içinde ona karşı bir his oluşmaya başaldıysa ki sen yaş farkı ve komşu kışı parametreleri yüzünden ona hep kardeş gözü ile baktığın için şu an net olamayabilirsin. 1-2 gün düşün, hatta kızı arkadaşça bir şekilde sinema ya da bir etkinliğe çağır, kendini yokla. önce duygularını bir anla sonra yaş farkı sorununu düşün, eğer ki beğeni durumu yoksa karşılıklı bu yaş farkı olayını dert etmene bile gerek kalmayacak.

  yaş farkı mevzusunda ise kız 23-24ü geçtikten sonra 10-12 yaşın çok sorun olacağını düşünmüyorum. genelde 6-7 yaş fark olmalı derler ama iki kişi anlaşabiliyorsa 10 yaş gayet normal bence evlilik için.
  olgun sevenler dışında çoğu erkek özellikle 30-35 yaştan sonra çok daha genç sevgili eş ister diye düşünüyorum.