şükela:  tümü | bugün
 • bundan 10 sene öncesi olsa idi bu duruma olur verirdim. 32 yaşındayım, 22 yaşında bir kızla anlaşabileceğimi pek düşünmüyorum. zira 80 kuşağı ile 90 kuşağı arasında uçurum var. gerçekten uçurum.

  he sen kocişimle qahve qeyfiiii seviyorsundur. onu bilemem.

  tanım: kuşak çatışması yaratabilir.

  debe edit: daha önce debeye girip de müdahale ile kaldırılmış entryimizi de şöyle koyalım. (bkz: #57072116)
 • aralarında 12 yaş olan annem ve babamdan gördüğüm kadarıyla, yaşlar ilerledikçe kadının erkeği beğenmemesiyle sonuçlanan durumdur. ayrıca bu evlilikte erkek kadından daha olgun olduğu için her zaman karısını alttan almak zorunda kalacak, bir süre sonra her şeye evet diyen bir acize dönüşecektir. zaten kadın o kadar şımaracaktır ki erkek evet demese de her zaman her durumda kendi bildiği gibi hareket etmeye, ailenin var olma sebebini kendisini memnun etmek olduğunu sanmaya başlayacaktır.
 • evlenmiş çiftlerin yaş grafiğini etüd ettiğimizde,
  aralarında minumum 5-6 yaş olduğunu görüyoruz.
  fizyolojik bir durum, 30 yaşını geçen bir kadın görüntü olarak
  35-36 yaşında gibi görünüyor, kim yanında ablan mı sorusu ile
  karşılacağı bir kadın ile dolaşmak ister.
  kadın için ise erkek daima bir çocuk,
  kadınların olgun olduğu bir gerçek 30 yaşındaki bir erkek 22 yaşındaki
  bir kızın olgunluğuna ancak sahip olabiliyor.
  genel kanı ise 7 yaş fark olması.
  seviyorsanız, kafanız uyuyorsa rakamların önemi yok.
 • erkekler için gayet güzel bir durumken kızlar için aynı şeyi söylemek zordur. siz gençken onun yaşlandığını göreceksiniz, belki size ayak uyduramayacak bile. bilemiyorum iyi düşünmek lazim.
  ama herşeyden önce dikkat edilmesi gereken şey tabiki (bkz: iyi insan olmak)
 • kesinlikle olmaması gereken durumdur. 42 yaşına geldiğin zaman o kız 32 yaşında olacak. boynuzları sayarsın, benden söylemesi baboş.
 • (bkz: seviyorsan git konuş)

  eğer içinde ona karşı bir his oluşmaya başaldıysa ki sen yaş farkı ve komşu kışı parametreleri yüzünden ona hep kardeş gözü ile baktığın için şu an net olamayabilirsin. 1-2 gün düşün, hatta kızı arkadaşça bir şekilde sinema ya da bir etkinliğe çağır, kendini yokla. önce duygularını bir anla sonra yaş farkı sorununu düşün, eğer ki beğeni durumu yoksa karşılıklı bu yaş farkı olayını dert etmene bile gerek kalmayacak.

  yaş farkı mevzusunda ise kız 23-24ü geçtikten sonra 10-12 yaşın çok sorun olacağını düşünmüyorum. genelde 6-7 yaş fark olmalı derler ama iki kişi anlaşabiliyorsa 10 yaş gayet normal bence evlilik için.
  olgun sevenler dışında çoğu erkek özellikle 30-35 yaştan sonra çok daha genç sevgili eş ister diye düşünüyorum.
 • şimdiki kuşak ile eski kuşağın asla karıştırılmaması gerekir.

  bi de şöyle bir şey var kız 22 yaşındadır ama evlenme konusunda hal ve hareketleri ile ev işi, yemek işi olsun belli eder. çocuksu hareketler yoktur daha çok kadın gibi bi duruş mevcuttur gayette 10 yaş büyük biri ile başarılı bir evlilik olabilir. köyde büyümüş kızlara dikkat edin 22 yaşındayım der, erken olgunlaşmıştır, büyük durur ev ile alakalı her şeyi bilir eder. ama bir metropol da büyümüş 22 yaş için evlilik o kişi için çok erkendir.
 • olayın fiziksel boyutuna bakınca yaştan daha çok kişilerin kaç yaşında gösterdiğidir. birde az sayıdaki insanlarda ömür boyu gençlik enerjisi oluyor. bu gibi detaylarda avantaj sende ise o yaş farkı rahatlıkla kapanır. ama yok sen normal bir türk erkeği kız da standart bir kızsa ilerleyen zamanlarda hatta bence şuan içinde ciddi sıkıntılar yaratır.

  tavsiyem 27 28 yaşlarında kızlara bakman.