• evleneceği erkeğin maddi durumunun uygun olmadığını bilerek istiyorsa
    a) bu bahaneyle ayrılmak istiyordur
    b) vicdansızdır, "hava atsın da ne olursa olsun" dur. yaramaz zaten.
    c) "kocam smeg alsın da isterse beni dövsün" diyecek bir morondur. işin olmasın.
    d) damat adayında taş gibi servet vardır, ama kıyamıyordur. gene uyuşmazlar.
  • ben niye bu markayı dahi bilmiyorum
  • gün geçmiyor ki ekşi sözlük fakirliğimizi yüzümüze yüzümüze vurmasın.

lan ben markayı şimdi duydum, millet ev düzerken bu olsun diyormuş.

merak edip websitesini inceledim, “technology with style” sloganları var. italyan tasarımı olunca pahalı sanırım, fiyat listesi bile yok.

edit:
    merak edenler için amme hizmeti
    dg narenciye sıkacağı 6.750 tl
    dg su ısıtıcı kettle 6.750 tl
    dg ekmek kızartma makinesi 8.750 tl
    hamur karıştırma makinesi 9.250 tl
    düşünün daha küçük ev aletleri bunlar.

x dg retro mavi buzdolabı 89.950 tl

fakir kardeşlerim için ek bilgi:
    dg = dolce&gabbana
  • (bkz: smeg kim amk)

33 yıllık hayatım şehir merkezlerinde geçti ilk defa böyle bir marka duydum.
  • bir sonraki adımı "evi, arsayı, tarlayı, yedi ceddini üstüme yap" olacaktır.

markayı bilmeyenler için şöyle tarif edelim; hani o fiyatlarını görüp "yuh amk" dediğimiz miele, gaggenau gibi markalar var ya, smeg onların bir tık pahalısı oluyor.. *
  • babasının evinde smeg mi varmış? franke ve miele neyine yetmiyormuş. gerçi onlar bile fazla. birisi evlenirken size böyle istekler dayatıyorsa anında şutlayın gitsin. onun derdi bir aile kurup sizinle yaşlanmak değildir.
  • normaldir. çünkü her zaman birbirini seven insanlar evlenmiyorlar. böyleleri de evleniyor. sırf erkekten bir şey istemesinden bile anlamadınız mı? gerçek bir ilişkide, birbirini gerçekten seven çiftlerde karşıdan maddi bir şey istenmez. akla bile gelmez. iki tarafın bütçeleri ortaktır. smeg alınıyorsa ikisi karşılıyordur.
  • ucuz bir marka sanıp helal olsun demeye gelmiştim, fakir olduğum gerçeği şamar gibi yüzümde patladı.
  • satışı yapan mağaza bulmadım nerden alacaklar ki
  • kız güzelse haklı istektir, alınması gerekir. alamayan biriyle evlenmemesi gereken kızdır. sonuçta bir sürü kız var dünyada, güzel biriyle evleniyorsan bunun bedelini ödemeye hazır olmalısın. yarın erkek de bazı şeyler isteyecek onları da bu güzel kız karşılayacak, hayat müşterek.
hesabın var mı? giriş yap