şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğlenilecek erkek sizi kısa bir süre eğlendirir, sonra sıkılmaya başlarsınız yanında, atarsınız başınızdan.
  evlenilecek erkek ise seneler sonra bile yanında eğlenebildiğiniz erkektir.
 • kadının evlenilecek erkeğe yaklasımı
  -yerim seni canım benim bitanemsin ( sensiz 5dakika yapamıyorum)

  kadının eğlenilecek erkeğe yaklaşımı:
  -yerim seni canım benim, bitanemsin (ne yiyeceğim seni be,parandan bahsediyorum tabii ki)
 • halk arasındaki ögretilere göre evlenilecek erkek iş güç sahibi, efendi, bi' de tabiki maddi durumu iyi olmalı. karısına tapan, karısının ve ailesinin bilimum kaprislerine boyun eğen yani bi' nevi sağmalık inek kıvamında olmalıdır.

  yine aynı halkın inanışlarına göre eğlenilecek erkek diye bi'şi yoktur. zira evlenilen erkek kadının ilk erkeği olmalıdır.

  yani halkımızın bu inanışlarının toplucası zırvadır, ütopyadır, fasa fisodur. erkeklerin evlilikten korkma nedenidir ki haklıdırlar sonuna kadar. 70 milyon nereye gidiyor sorusunu akla getirir. takriben avrupa birliğine doğru giderken sağ alt köşede kalır bu 70 milyon.

  (bkz: bulgaristana giderken solda kalıyor)
 • evlenilecek erkeğin eğlenilecek bir erkek olmasıda önemlidir. hiçbir eğlencesi olmayan insanla, bir ömür boyu nasıl geçer?
 • evlenilecek erkek;
  - babam geçen gün...
  - nuray yeri gelmişken... babanla tanışmak istiyorum... ama çekiniyorum... ya beni beğenmezse

  eğlenilecek erkek;
  - babam...
  - ne! nerde! burda mı! geldi mi! kaçalım!
 • eğlenilecek erkek genelde ilk koca, evlenilecek erkek ise ikinci koca olur.
 • ilk olarak eglenilecek erkek tanımı yapalım dilerseniz. bu cins adamlar, genç, diri vicutlu, boylu poslu, şopar menşekli ve aksiyon delisi olmalıdırlar. altlarında mümkünse bir arabaları bulunmalı, sizi ordan oraya, muhallebiciden lostra salonuna gezdirmeli, arada bi hafta başklarını eğlendirmeye gidip, geri gelmelidirler. sürekli espri yapmalı, arada ters atkla atabilmeli, tut diye fırlattığınız sopayı, bogazdan dahi yakalayıp geri getirebilmelidirler. bunların sagda solda çalanı, müzisyeni, karizmatik sanatçısı filan olur. anneler ne iş yapıyo diye sormaya bile tenezzül etmez. o derece sikimden aşaga, eglence memuru, boş zaman aktivitesi kişilerdir.

  evlenilecek erkek ise, paralı, iyi aileleli, şöyle göz dolduran bi bölümden mezun, mümkünse masterlı, evi barkı olan, kariyer sahibi bir bey olmalıdır. ciddi düşündüğünüz için, fazla konuşmaya, eyleşmeye gelmez. bakanlar kurulu toplantısı gibi oturursunuz karşılıklı. yeterki iyi aile babası olsun di mi?

  biz tabi salağız, manavdan biber alır gibi erkek seçmediğimiz için, dolmalık mı yoksa menemenlik mi olduguna bakmıyoruz erkeklerin. öyle cebinden bonbon çıkarıyor bi gün hastası oluyoruz, hep ama hep evlenicez biz diyoruz. yaşasın diyoruz. aşka meşke inanıyoruz. soyumuz tükensin hakikatten bizim. halbukisi bak, evlenilecek erkek faklı, eğlenilecek erkek farklı, ya.
 • (bkz: zengin koca)