şükela:  tümü | bugün
  • yadsınamaz realitedir.

masaya peynir koyup, onu yemeye başlasanız ve anneniz görse "çocuğum kuru kuru yeme dur sana tereyağı ve bal da getireyim" der. fakat yine masaya peynir koyup, onu yemeye başlasanız ve eşinizi ayakta görüp "karıcım bir dilim ekmek getirir misin ayaktayken, almayı unutmuşum." deseniz; "kalk kendin al elin ayağın yok mu?" der.

maalasef eşler, annenin tırnağı bile olamıyor, evet.
  • annen galiba hz. meryem dememe vesile olmuş tespit.
  • artık şu ülkedeki kadınları tahliye edin de bunlar da rahata ersin.
  • ne diyelim onu da doğuran var o da babasının gülü idi şimdi sizin kaktüsünüz oldu. rahatlamak için evlendik ama işler boka sardı kimse istediğini bulamadı keşkelerim olmadı ama keşke.
    bu arada bu düşüncelerimiz karşılıklı tek taraflı değil.
    boşanın diyenler var çocuklar küçük efendim şuanlık güzel oynamaya devam ediyoruz. travmatik yaşı geçince hayırlısı.

büdüt: la gaza gelip yıkmayın yuvanızı herkesin yaşadığı ufak tefek çıkmazları büyültüp mesele etmeyin. bir ahlaksızlık olmadığı sürece zamanında sevdiğiniz kişi ona göre davranın. ben mi ben sevmemişim sevdiğimi zannetmişim ya da bana öyle geliyor. yazımdan da anlaşıldığı gibi karışık bir ruh hali. ha ayrılınca iyi mi olacak kesinlikle hayır bunu da belirteyim etrafımdan yeterli gözlemi elde ederek söylüyorum
  • neden olsun ???? çok gereksiz bir kıyaslama
  • çünkü karınız ananız değildir. bi de yıllar yılı ananızın sömürdüğünüz ev içi emeği ile övünmüyor musunuz, şaşıyorum cidden ( evet, hala şaşırabiliyorum).

edit : bu entry üzerinden mesaj kutuma doluşan yarası gocunanlar, evet yıllar yılı annenizin ev içi emeğini sömürdünüz. bunu nasıl romantize ederseniz edin, değişmez.
  • ana gibi yar, amsterdam gibi diyar olmaz demişler.
  • anneyle eşi kıyaslamak tam bir embesil işi.
  • az ye de kendine uşak tut, böyle düşünene anne veya eş lazım degil. düpedüz hizmetçi lazım.

çamaşır yıkasın, bulaşık yıkasın, evi toplasın, yemek yapsın. bir de çalışsın eve para getirsin...

hemcinslerimden bazen nefret ediyorum, anneniz dahi olsa bir işin ucundan tutun, kimse dünya'ya size hizmet etmeye gelmedi.

eliniz var, ayağınız var kullanın diyeceğim de beynini kullanamayan insana elini ayağını kullan demek ne derece doğru bilmiyorum.

edit: evlispor
  • bu gibi başlık açan andavallar gerçek hayatta karşıma çıksa da anasından çıktığı yere geri göndersem. ama hiç de çıkmaz çünkü özgüvenleri o kadar yok ki ancak klavye başında konuşabiliyorlar.
    edit: cinsiyetçi küfür etmeme takanlar olmuş. gerçekten siz böyle düşünen insanlarla aynı dilde konuşmazsanız onların kıt beyinlerine hitap edebileceğinizi düşünüyor musunuz? eğer öyle düşünüyorsanız tebrikler. her gün burda 3-5 tane kadınları aşağılayan başlıklara susacak sabrım yok. cinsiyetçiliği de kadınlığı da sizden öğrenecek değilim.