şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir eve alışmak, evi geçindirmek, iş güç derken hayatın girdabına yakalanılır.

  zordur bu yoğunluğa alışmak.
  zordur bir telefonla arkadaşları arayıp sormak.

  hayat zor, zor arkadaş.

  bu aramama hali ne kadar sürecek derseniz, kimse bilemez.
 • sevgili bulunca arayıp sormayan arkadaşlara kıyasla tercih edilesi arkadaşlardır.
 • bir iliskiye basladiktan sonra arayip sormayan arkadaslara benzer bir yasam formudur.

  bu tip arkadaslar, iliskilerinde bir kaza hasil oldugunda ( ayrilik, boynuz-allah muhafaza) sosyal iliskileri zamanlazayiflayip, tek kisiye endeksli hale geldigi icin, kafasi kesik tavuk gibi olurlar. nereye gidecegini, ne yapacagini, kendi habitatinda bile nasil avlanacagini bilemez. tipik bir biz cep telefonu yokken ne yapiyorduk sendromu.

  bir yandan, ozlemissindir, iki satir sohbet etmek istersin. bir yandan, yalniz birakip cezalandirmak, onca zamandir aramayisinin intikamini almak istersin. ayrica, arkadasinim dedigim kisiye arkadasligini gostermen gerekir, zira zaten zor bir durumda, hadi, zor durumda olmasin, sevgilisi ya da esi tatilde diyelim, bu adam yine de zor durumda. neden ? tirnaklari sokulmus kedi olmus bu, baksana yuzundeki ifadeye. neyse...

  goruselim tabi gorusmesine ama hayatinin normal akisinda -artik- yer almayan birinin, zirt pirt aramasi da ayri bir konudur. her aradiginda olumlu yanit vermek mumkun olmayabilir, versen ne olacak ayrica, adam degismis ya. ayrica, gereksiz bir samimiyet, eskiden samimiydik ya, hadi baba, ekibi topluyoruz havalari. aramadik, sormadik ama simdi yalnizim ve hatami anladim diyemeyecegine gore, ne olacak ? bir samimiyet, bir nese, bir seni cok iyi anliyorum edalari. guzelim, kandirmayalim kendimizi, ben tek gecelik iliskileri sevmem. sevgili esin geldiginde, bizim pabuclar yine damda.

  ya benim sana benzemem lazim, evlenmeli falanim ya da bu is coktan bitmistir, zira sen sen degilsin artik ve olamayacaksinda.
 • işleri düşünce elbet arayıp soracak olan arkadaşlar
 • ilginc insanlardir..bekarlari horlarlar ve kucuk gorurler..kendilerinin ise kademe atladiklarini, boylarinin uzadigini dusunurler...artik ve genelde geri kalan evli ciftlerle daha cok vakit gecirmeye baslarlar.siz ise onlarla beraberken ve bunlar bir ciftten fazlaysa eger, yalniz olmasaniz* dahi kendinizi dislanmis hissedersiniz. cunku artik konu basliklari onun saci bunu basi ya da "ay su adama/kadina bak cillop gibi"den.."ay aksam ne yapsam,-,iste gecim derdi ya da oturma takimlarini yerlesim duzenleri"ne donmustur... ve aci olan ise size bunu yaptiklarini asla farketmemeleridir..bir ileri versiyonu da cocuklari olunca bir daha sizin akillarina bile gelmemenizdir...
 • evlendiği kişi tarafından ücra bir mevkide hayattan izole edilip işkenceye maruz kalmış kişi olabilirler ,hakkında atıp tutmadan önce paranoyakça davranmakta ve o aramıyorsa ben bir arayayım demekte fevkalade fayda vardır.
 • nişanlanınca arayıp sormayan arkadaşlara göre vefalı olan arkadaşlardır.*
 • bosanip yalniz kalinca, mumla arkadas arayacak ve tekrar arayacak olan insanlar, candan ortaokul sira arkadaslari, vs.
 • evliliğinde sorunlar başgösterdiğinde telefona, elbet, sarılacak insanlardır.
 • bunlara arkadaş bile denemez. bekarlarken seni hergün sabahın 9 unda arar dertlerini anlatırlar. sen de salak gibi uykundan feragat edip dinlersin. yok sevgililerinden ayrılmak isterler sabahlara kadar ne demesi gerektiğini ezberletirsin. sevgilileri bunları terkeder sen 1 haftanı buna ayırırsın. sonra bir gün bir sevgili bulurlar sana tanıştırırlar çok mutlu olursun onlar adına çünkü eş adayı bayağı iyi davranıyordur senin arkadaş müsveddesine. sonra...

  bir gün duyarsın ki evlenmiş! ve sen düğüne bile davetli değilsindir. hadi geçtim düğünden dernekten bir daha aramaz olur. böyle insanlara yapacak birşey yoktur. hergün kendini sinirden yiyip bitirip gıcık olursun yaptıkların için. allah onları islah etsin.