şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisine aşık olan adamı içten içe gıcık ederken bir yandan da evlenilemeyecek olduğuna kanaat getirten kızdır.

  bu kızlardan etrafta son yıllar da çok çoğalmıştır.

  sebebi ise medya, televizyon, gazetelerin magazin sayfaları ve saçma sapan aşk dizilerindeki yakışıklı erkekler ve de güzel kızların onlara yaptığı kaprislerdir.

  hayatları böylesine saçma bir derya deniz içinde seyrederken, kafalarına ne ara dank ediyorsa bu kararı veriyorlar ve her biri sanki çok akıllıca vermiş olduklarını sandıkları yalan dolan kararlarını birbirlerine her bir araya geldiklerinde anlatıyorlar.

  yok işte senin minin olmasa seni kimseler almaz, bak o çocuk gibi bulursam evlenirim, zengin bulacağım ki yemek yapmam vs vs gibi televizyon yaşantısını kendilerine adapte edip öyle bir hayat sürmek istiyorlar.

  şimdiki kızlarımız çok ilginç vesselam, ellerinde popoları kadar cep telefonları oturmuşlar apartman önlerine kurdukları hayale bakar mısınız? yahu sen git önce kaldığın dersi ver, sen git de boyunu uzat da kültürünü yükselt de sonra bir çaresine bakarsınız bu hayatın saçmalamaya ne gerek var?
 • calisan kizdir. esiyle birlestirir parasini basar yaptirir istedigine.

  edit: cocuk konusu baska. o kisisel tercih biraz daha sanki.
 • eski karımdır.
 • ev işi ve yemek yapmaması gayet normal olan kadındır, zira insanların normalde evlilikte aradıkları hizmetçi değil, eş olmalıdır.

  çocuk kısmı sorun ama ya ne desem bilemedim, insan ister çocuk sanki *
 • bu tv programları konusunda özellikle katılıyorum.

  tv programları böyle olmasın diyemem, ancak evliliği, ilişkileri bu denli yapay algılayacak kadar da hayalperest ve gerçek dışı düşünmek de hem kendine, hem karşısındakine zulümdür.

  sen zengin de olsan yine sorumluluklarını yerine getirmelisin.

  bunu diyen kadın erkeği mal yerine koymaktadır. sadece tüketir. karşısındaki adamı tükettikten sonra tükenecek başka adamlar arar.

  böyle diyen, düşünen kızlara (bkz: evlenince çalışmam diyen erkek) modeli yakışır.

  ha bu kız modeli diyelim çalışıyor olsun, çalışmak bunun için bir bahane olamaz, aileyi aile yapan verilen emektir. şunu unutmamak gerekir ki hepimizin bir ailesi var iyisiyle kötüsüyle ve biz buna göre empati yapmalıyız.

  ha bunca şeyin yanında, alan razı veren razı ise kimseyi ırgalamaz.
 • cocuk istemiyorum diyen kadin ile henuz karsilasmadigimdan
  hangi bolgelerde yasadigini merak ettigim kizdir.
 • çocuğu kim doğuracak, mahmut mu?
 • ulan evlenince eve hizmetlimi alıyorsunuz siz, hadi çocuğu geçtim onu tek yapabilen kadın(tamam erkek desteğiyle) ama ev işini ve yemeği neden kadın yapıyor. klasik türk zihniyetinde önünüze hazır yemek gelsin istiyorsunuz, gömleğiniz ütülü, ev sürekli temiz olsun istiyorsunuz, eeeee sonra... kadın robot değil ki hem bunları yapsın, çocuk baksın, yemek yapsın, evi temizlesin, gömlek ütülesin, çamaşır yıkasın. arkadaşım bunlar kaç kişinin yapacağı şeyler, sen bunları tek bir varlıktan istiyorsun, sonrada o varlık bana cilve yapsın, koynuma girsin diyorsun, bu arada sen ne yapıyorsun işte çalışıyorsun, yeni nesil kadınları baz alarak diyorum ki, kadın hem işte çalışacak, hem çocuk yapacak, hem ev temizleyecek, hem ütü, hem yemek yapacak v.s v.s ulan robot olsa bir yerde hard diski yanar*
 • bir süre sonra nesli tükenecek bayan türüdür.

  kimisi zengin koca bulup evde takılayım evimin kadını olayım der.
  kimisi evlenince hiç bir şeye elimi sürmem der. birde bunlar genellikle dominant takılırlar.

  temizliğe bir şey demem, verirsin parasını bir yardımcı tutabilirsin.
  ama yemek ve çocuk için elini taşın altına sokmalıdır diye düşünüyorum.
  yada kocası gider başka yerde yapar...

  erkekler basit varlıklar özünde.
  temizlik yemek çocuk için evlenmezler. yuva kurayım, sevgilimle/eşimle düzgün bir yaşantım olsun ve genlerimizi gelecek nesillere aktaralımdan ibarettir.

  çalışan bayanlarca taşlanmak pahasına diyorum ki hem kariyer hem çocuk isi zor. yapan yapsın ama doğurmam, doğururum ama sen bakarsın tarzı yaklaşımlarda annelik müessesine ters...

  eee tabi kazanıyorsan aşçı tut, temizlikçi tut ama bağyanlar lütfen solframe den işsizler başlıklarındaki yoğunluğa bakıp elinizi vicdanınıza koyun.

  yanlış zaman dilimi yada yanlış ülkedesiniz...
 • neslin gittiği yer