1. evlenince değişmekle kalmamış mutasyona uğramış erkeğin varolduğunu sandığı kadındır. bunu sadece kadın erkek çatışmasında ele alacaksak böyle tabi. cinsiyeti ne olursa olsun durup dururken değişen kadın yoktur. ya mutsuzdur, hayalkırıklığına uğramıştır, ya gördüğü ilgi yetmiyordur. bunların hiç biri değilse o kadın zaten başından beri rol yapıyordur, artık özünü gösterme vakti gelmiştir. uuu beybi felsefe yaptım.
  2. bu hanimin degismesini istemiyorsaniz, evlilik oncesi, hani bosanma falan olursa her turlu hakkindan feragat ettigi yonunde bir sozlesme imzalatin.
  3. evlenince değişen kadın -evlendikten bir süre sonra değişen kadındır aslında- genellikle mutsuzluktan değişen kadındır. paylaşacak birşey kalmadıkça kendine bir alan yaratmaya çalışıyorlar, ortak payda şiirden, şarkıdan, öyküden, fikirden, meyden, neşeden uzaklaşıp akşam yemeği haline geldikçe, yemekte konuşulanlardan çok yenenler önem kazanmaya başladıkça pişirmeye ve yemeye veriyorlar kendilerini. ya bu şekilde değişecekler, adapte olacaklar mutsuzluklarına, ya da bir noktada durup kendilerine bakacaklar, hayatlarına. mutlu olmadıklarını farkedip bir şeyleri değiştirmeye cesaret edecekler. bu ikinci şıkka cesaret etmek kocaman bir yürek ve hem eleştirel hem de dirençli bir duruş gerektirdiği için çoğunlukla kendileri değişiyorlar. kendilerine dizi falan gibi eğlenceler buluyor ve mütemadiyen börek açıyorlar. buna neden olanlar ise çoğunlukla değişimin nedenini görmekten aciz oluyorlar, nedense..