şükela:  tümü | bugün
  • bu hanimin degismesini istemiyorsaniz, evlilik oncesi, hani bosanma falan olursa her turlu hakkindan feragat ettigi yonunde bir sozlesme imzalatin.
  • genellikle bu degisim enine buyumekle alakali olur. 45 kg evlenen hatun her sene kilo alir. 5 sene sonra yeni dogmus fil yavrusu ebatlarinda olmustur.
  • ailemden biri var böyle. evlenmeden önce makyajsız bakkala bile gitmeyen kız bir salmış, bir dağıtmış kendini. makyaj da ne, saç baş darmadağın, salmış, evleneli bir ay olmuş, göbek çıkmış bile! dışarı çıkacağız "hani makyaj yapmayacak mısın gene on saat" diyorum "amaaan boşver, eskidendi o" diyor. taktığı kocaman, şık şıkıdım çantalar da yerini, v şeklinde astığı minicik sportif çantalara bırakmış. bir insan bir ayda bu kadar değişsin; pes!
  • evlenince değişen kadın -evlendikten bir süre sonra değişen kadındır aslında- genellikle mutsuzluktan değişen kadındır. paylaşacak birşey kalmadıkça kendine bir alan yaratmaya çalışıyorlar, ortak payda şiirden, şarkıdan, öyküden, fikirden, meyden, neşeden uzaklaşıp akşam yemeği haline geldikçe, yemekte konuşulanlardan çok yenenler önem kazanmaya başladıkça pişirmeye ve yemeye veriyorlar kendilerini. ya bu şekilde değişecekler, adapte olacaklar mutsuzluklarına, ya da bir noktada durup kendilerine bakacaklar, hayatlarına. mutlu olmadıklarını farkedip bir şeyleri değiştirmeye cesaret edecekler. bu ikinci şıkka cesaret etmek kocaman bir yürek ve hem eleştirel hem de dirençli bir duruş gerektirdiği için çoğunlukla kendileri değişiyorlar. kendilerine dizi falan gibi eğlenceler buluyor ve mütemadiyen börek açıyorlar. buna neden olanlar ise çoğunlukla değişimin nedenini görmekten aciz oluyorlar, nedense..