şükela:  tümü | bugün
54 entry daha
  • olur da bi gün evlenirsem soyadı biraz garip biri olarak eğer onunki daha güzelse böyle bişey yapmayı düşünüyorum açıkçası mümkünse. ayrıca insan eşinin soyadını kullanmayı sorun etmemeli değil mi? o kişi eşin çünkü senin, hayat arkadaşın.
  • adam "kelkafa, kurukafa, lafanlamaz, portakal, kavun, karpuz, limon, acıtmaz, gülmez, yatmaz, kalkmaz" gibi soyadına sahipse almasında bir mahsur yok. şayet karizmatik bir soyadına sahipse yaptığı afedilemez. topluma kötü örnek olması bu durumu suç unsuru yapıyor. erkek egemen bir toplumuz biz, böyle kişilerin cezalandırılması gerekir. cezası da linç...

birde eşim mutlu olsun, ben ne olursam olumcular var. onların durumu başka. onlar aşk adamı, aşk için yaşayan, aşk için ölen adamlar. memleketin örfünün, adetinin, geleneğinin hiç önemi yok. eskiden bu kişilere içgüvey deniyordu. şimdi ne deniyor, bilmiyorum.

ülkemizde karşılık beklemeden, menfaati, çıkarı olmadan bir adamın bu durumu kabul etmesini mantık kabul etmez. kesin bilgi olmamakla birlikte, pakistan, hindistan olsaydık durum değişirdi. çünkü oralarda damat elini cebine atmıyormuş anlatılan kadarıyla. bilakis damadın ailesi kız tarafından başlık talep ediyormuş. kız tarafı damat tarafına soyadlarını almayı şart koşsa yeri.

bizde damadın çilesi bitmiyor. mobilya masrafı, salon masrafı, kuaför masrafı, bin tane saçma sapan örfün, adetin, geleneğin masrafı vs. vs...söz, nişan, kına, düğün derken çekilen çile, eziyet... sonra kız tarafının soyadını al. valla sevdim seni mois...güzel adamsın.