şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde var olan bir gerçek.

elime erkek eli değmedi diyen kezbanların, helalimi bulana kadar yalnızlıkta allah'a yakınım diyen kekoların evlendikten sonra işin suyunu çıkarmalarına her gün şahit oluyoruz. eskiden bir kadınla/erkekle el sıkışmayan ama evlenince yatak odası fotoğrafını paylaşan yurdum insanlarını hepimiz biliyoruz.

örneğin elin ele değmesini bile günah sayan bu yobaz kafalar evlendikten sonra sarmaş dolaş fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmakta bir sıkıntı görmüyorlar. niye? çünkü "helali". niye? çünkü sevişmeleri artık yasak değil. niye? çünkü kına gecesi yapıp, düğünde halay çekerek bunu yapmaya hak kazandılar. niye? çünkü o düğün makyajı, damat tıraşı boşuna yapılmadı. o bohça boş yere hazırlanmadı.

ne yani, bütün o tantana, o tutuculuk, o edep evlenene kadar mıydı? yani evlendin, biliyoruz ki ilk kez sevişiyorsun, ama şimdi her şey mübah mı sana? ulan eline erkek eli değmeyip, görücü usulü evlenip "elin adamı"yla "sırf imza attı" diye milletin içinde öpüşüp koklaşan kadın tanıyorum ben. daha üç ay öncesine kadar yabancıydı lan o! nasıl birden bu kadar "samimi" oldunuz?

işte bu insanların derdi şu; kendileri yapamadıklarından diğerleri de yapamasın istiyorlar. yani o evlenmeden sevişemedi diye sizin kendi evinizde sevişmeniz ayıpken, o evlendiği için artık ona milletin içinde yiyişmek ayıp değil. işte bunlar hep yobaz kafası.
  • başkasının işine karışmaları konusunda katılıyorum da niye sarmaş dolaş olmaları ya da böyle fotoğraf paylaşmaları sorun olur bunu anlayamıyorum. evlenince ya da evlenmeden önce, ne şekilde ne yaptıklarını dert etmek kimsenin haddi değil.
  • evliliğin sosyal hayatta insanlara feci özgürlükler kazandırmasının başkalarınn hayatına tahammül edemeyen bir fikir filtresinden geçmiş hali.

evlenip mutlu olup kendince paylaşmış amk bunda ne hinlik buldunuz şimdi.

tabi ki evlendikten sonra bi sikim olmaz çünkü adamın inancı bu. sen sana uymayan ve zaten kabul etmediğin bir inanç sistemi üzerinden hangi kafayla yargılıyon şimdi bu insanları. adam kendince doğru bi şey yapmış bundan da gurur duyuyor. sen sevsen de sevmesen de duyuyor. sen beğensen de beğenmesen de onun ve çevresi için çok da güzel oluyor.

bu insanların derdi senin evlenmeden sevişmemen mi değil mi bilmem (ve sanmam) ama belli ki, o insanların evlenip sevişmesi bayaa bayaa senin derdin bulunduğumuz noktada. 3 ay önce tanımıyormuş da şimdi samimi olmuş da. olum sana ne. bar tuvaletinde, tanımadığın ve asla tanımayacağın at gibi karıyı sikerken ne kadar doğru yapıyorsan o kadar doğru bu adamların yaptığı da.

işte, sen ve senin gibileri, sence herkesten ayıran ve fakat bence senin deyiminle “yobaz kafa”nın en güzel örneği yapan da tam olarak yukarıdaki gibi entryler. ne zaman ki insanların düşünceleri bizi bu kadar rahatsız etmeyecek, herkese bu kadar horgörü ile bakmayacağız, belki ve umarım ancak o zaman adam oluruz biz.

sen diye sana demiyom bu arada sevgili yazar, fikrinle konuşuyom ben.
  • medeni kanuna göre, evliliğin tanımının cinsel birleşme olduğunu düşünürsek, mübah olmaması için ortada bir neden göremediğim tespit.
  • bu toplumda öyle yersen, ama gel gör ki evlenmeden istediğini yapan paylaşan insandan zilyonlarca gösterebilirim. ama topluma kabul ettirmek filtrelenmeden kabul görmek istiyorsa evlilik etiketi altında da yapacak.
  • legal olmasindandir