şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
418 entry daha
  • niye düşsün ne kadar saçma. insanların başına hayatta her şey gelebilir. mutluluk da mutsuzluk da biz insanlar için. kimse bile isteye huzurunu bozmak istemez. ama kimi zaman başka bir çıkar yolu kalmamıştır. evin içinde iki ya da daha fazla mutsuz insan olmaktansa uzak ve huzurlu olmak daha iyidir. insanların özgüvenini incitmeyelim lütfen.
  • doğru olduğunu düşünüyorum. en azından başkasının gözünden eş, aile kurumu hakkında durum böyle. ben sadece 1 yıl evli kalıp boşanmış biri olarak etrafımda bunu hissediyorum.
    kendi fikrimi soracak olursanız kendimi çok geliştirdim sonrasında. hem iş hem eğitim konusunda çok daha iyiyim. bana göre değerim düşmesinden çok fazlasıyla arttı fakat gördüğüm kadarıyla çevre ve özellikle kadınlar tam olarak bu şekilde bakmıyor. bir kere evlenmiş mi hadi eyvallah. çoğu kişi sanki hayatlarında hiç insan olmamış, el ele tutuşmamış gibi davranıp seni de hovarda biri gibi görüp o şekilde davranıyor veya hiç muhatap bile almıyor. evlenmeden önce bazı kişilerden gördüğüm davranış ile boşandıktan sonraki davranış çok çok farklı. fakat dediğim gibi bu sadece aile, eş, sevgili olma veya olabilme ihtimali konularında.
  • evlenip boşanmış erkekler demeye ne gerek var? boşanabilmek için önce evlenmek gerekiyor ya hani. boşanmışsa zaten evlenmiştir. evlenmeyip boşanmış denemeyeceğine göre. yok yok anlamadınız. evlenip demesi gereksiz olmuş diyorum. yine mi anlamadınız.
  • katılmadığım hede. bir insanın boşanması da evlenmesi kadar doğal bir süreç. kimse nasılsa boşanırım diye evlenmiyor. belki beklentiler uymuyor, belki farketmediklerini görmeye başlıyorsun. insan hayatı bu, her şey yaşanıyor.
    değil bir erkeğin, bir insanın boşanması değerinden hiçbir şey azaltmaz. ha boşanma sırasında ve sonrasında takındığı tavır etkileyebilir bir şey diyemem.

bir zamanlar sevdiği, aşık olduğu, hayatı paylaştığı kişi hakkında kötü konuşanlardan hoşlanmıyorum. insan ilişkileri çift taraflıdır, tek değil. karşıma böyle biri çıkarsa iki defa düşünürüm evet ama olumsuzluk olarak görmem.
  • boşandıktan sonra talip olduğunuz kadınların anneleri (olası kayınvalideniz) sizin kulağınıza geleceğini ya gerçekten emin olarak ya da gerçekten kulağınıza gelmeyeceğine emin olarak sizden “o pezevenk” diye bahsediyorlar. ortası yok.

çok acayip ya...
  • belki de bazı korkak namussuzlar gibi daldan dala atlamak yerine adım atmıştır ve denemiştir.
    tabi toplum olarak namussuzluk bizim önceliğimiz olduğu için severiz bize uymayani dislamayi .
  • başının etinin bir kısmı ilk hanımı tarafından yendiğinden doğrudur.
  • sanki bekarına değer veriyorlardı. kimse kimseyi sallamıyor artık işine geldiği kadar.
  • anlatım bozukluğu had safhada.
    hayatta her şey insanlar için var. aklı başında kimse yuvasını yıkmaz ama olmuyorsa da olmuyordur, ayrılır. normal.

bekar yani hiç evlenmemiş bir insanın kendi gibi hiç evlenmemiş, kız isteme, söz, düğün vb. heyecanları ilk kez beraber yaşayacağı bir insanı istemesi niye anormal olsun ki?

sizin hesaptan boşanan insanlar da ilk evliliklerini eşleriyle değil daha önce boşanmış birileriyle yapsalardı?

ama ama ama günümüzde maalesef öyle bir düzen var ki üzülerek söylüyorum, birçok insan zaten dul sadece imza atmamışlar, onun dışında her şeyi paylaşmışlar, yataklardan banyolara kadar...kimi günlük kimi gecelik kimi aylık kimi yıllık yaşamış .

piyasada bu kadar dul varken evlenip ayrılan insanın en azından evvelinde ne yaptığı belli. diğerleri tamamen karambol.

allah, herkesi dengine düşürsün hiç kimseyi de dengi olmayanın eline bırakmasın. insanların imtihanları eşleriyle olmasın.

riyakar kadınlar ve anneleri için erkeğin zenginliği varsa dul olması avantajdır: şeytan bile erkeğin ikinci karısı ben olsaydım, demiş, derler...ilkinden ağzı yanmış derler ..." vs.

adam zengin ve çocuklu ise: "olsun, çocuk annesinde zaten bir iki gün sizinle olur ne olacak ki? zamanla alışırsın, mühim olan erkeğin kazancı." derler.

erkek sıradan bir gelire sahipse "evlenmemiş istiyorum nasıl ben evlenmedim o da evlenmemiş olsun." derler..

derler de derler. toplumumuz çok dürüsttür arkadaşlar kadınlı erkekli.

erkeğin bir şansı var yine ama kadın, dul ve çocuklu ise ya hep kendinden çokça büyük ve yaşlı, en az bir iki çocuğu olan adamlarla evlenip onların çocuklarını da büyütuyor ya çocuğu babaya verip orada unutup tekrar evleniyor ya da hiç evlenmiyor. üzücü. çocuklu kadın neredeyse hiç tercih sebebi değil babası ya da kendi zengin değilse. mk bu paranın da lidyalılarin da sanayi devriminin de kapitalizmin de. mağaralarımızda gül gibi yaşar giderdik. dünyada insanlık dışında her şey, bir ilerleme gösterdi, bir gelişme kaydetti farkındasınız dimi?
  • evlenmis, bosanmis ve ustune bir prenses babasi olarak katilmiyorum.

degerin artiyor arkadas. sebebi de su. tercih edilmissin ve bir sekilde tekrar bosa cikmissin. gozlemledigim kadariyla tum olay bundan ibaret. ustune ustluk tecrubelerinde sana kar kalmis.
144 entry daha