şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • tam tersi, elmas gibi işlenmişi çok makbuldür, değeri ölçülemez. işlenmemiş odun olanlara ben de bir tepik atıyorum problem yok.
  • bir erkeğin karaktersizliğinden ötürü değer kaybetmesinden daha acı olmayan durum.
  • yine ekşi'deki üç beş geri zekalı değer biçme işine girişmiş.
    lakin değersizlikten kasıt kadın bulamamak ise kesinlikle yok öyle bir şey.
  • dolar bazında değer düşer, tl bazında kardasındır xd

ps: erkeğe medeni durumu ile değer biçilen garip başlığımsı
  • eski eşinden değer kaybı talep edilerek çözülecek hede. (bkz: swh) başka derdiniz yok mu amk sizin
  • evlenip boşanmış tüm erkeklere sesleniyorum. kendinizi hodl edin. nasılsa çıkacak.
  • yok ki öyle bişii
    hayatta her şey ilk denemede elde edilemeyebilir.
    yeniden denemeye cesaret etmek kişinin (burada adamın) değerini artırır, azaltmaz...
  • karısı doktor, mühendis olanlar için değer düşüşü daha az ama.
    mesela, doktordan temiz kullanılmış, 2018 nikahlı, yoğun iş temposundan sadece hafta sonu geceleri kullanılmışsa vay vay vay dedirtir.
    dosta gitmez ama kan çıkar.
  • boşanmak değeri etkilemeyeceği gibi hiç evlenmemiş olmak da yukarı yönlü bir ivme sağlamaz insan karakterine. manyak mısınız siz?

insanlar anlaşamayabilir. bu kimseyi kötü, değersiz ve uyumsuz vs yapmaz. hatta deneyim kazandırdığı için belki daha iyi bile yapabilir. (aldatma, şiddet vs gibi nedenleri ayrı tutarak.)

'insanlar mükemmel değildir ama insanlar arasındaki uyum mükemmel olabilir.' o nedenle hayatınızın fırsatını kaçırmayın ön yargılarınıza kurban olarak.
  • ben de önceden böyle düşünürdüm. boşanmakla kalmamış, bir de bekar baba olarak 8 yaşındaki çocuğumla yaşıyorum, birlikte büyüyoruz çünkü. kendimi dezavantajlı birey olarak görürdüm duygusal ilişkilerde. ama artık öyle düşünmüyorum. benim dezavantajlı olduğumu düşünen birisi zihnen dezavantajlıdır benim gözümde. bu konuda bana kendimi kötü hissettirecek kişileri anında hayatımdan siktir ediyorum. benim 'durumumu' kabul ettiğini belirtip içten içe taktir bekleyenlere ise şaşırıyorum. çünkü bir insan, insan olduğu için taktir beklememeli. diğerleri hayvan çünkü.