şükela:  tümü | bugün
 • evlendikten sonra aşk hayatına nokta koyup tek derdi daha çok para kazanıp çocuk büyütmek olan kahramanımızın hikayesi.
 • aşık olduğunuz kadın ile evlenip, özgürce gezip tozup; aşkınızın meyvelerini rahatça büyütüp, hobilerinize vakit ayıtmanız ve huzurlu bir şekilde ölmeniz sıradanlıksa şayet en sıradan şekilde ölmek isterim.
 • yanlış kişiyle evlenmek neticesinde meydana gelen hayatsal durum, yazık ikisine de.
 • sevgili olmak yerine evlenmek endeksli yaşayan vizyonsuzların başına gelen üzünç son.
 • sıradan bir hayat problem değil de sıradan bir hayat yaşamak için neden "evlilik külfeti" yaşamak zorunda kalıyor insan bilemiyorum.

  herkes kendi ayakları üzerinde ayrık bireyler olarak yaşasa mesela. arada sırada flörtler falan olsa, isteyen çocuk yapsa, istemeyen yapmasa.

  böyle yaşayıp gitsek? senin problemin nedir insan ?

  ben söyleyeyim problemi: annelik içgüdüsü ... yani zaten "pek de" büyüyüp sorumluluk sahibi olamamış kadının çocukluğuna dönüp tekrar çocuk parkını ziyaret etme isteği. orada barbie bebeğini gezdirip oynatacak, boş zamanlarında da bol bol yayıp hayal kuracak.

  yo dostum yo, yapma bunu bana...
  olgunluğa erişmiş kadın-erkeğe ilişkin tüm problemlerin kökünde bu çürük yapı var. mesela bir babalık içgüdüsü keşfedilmemiş, hayırdır?
  babalık içgüdüsü de var diyenler oldu; açıklamaya çalıştığım babalıkla birlikte erkeğin motivasyonunu etkileyecek net bir hormonel değişim yok.. belki biraz daha korumacı, daha güçlü bir erkek olmayı amaçlayacaktır o kadar. ki bana kalsa çocuğum olmasın, kılıbık, güçsüz, korkak, vur başına al ekmeğini tarzı bir adam olarak evrim geçirmemiş halimle kalmaya razıyım. dünyada o kadar çok yardıma muhtaç, başıboş çocuk var ki evliliğe tapan kadın/erkeklerin ego artığı olarak yere atılmış sümük gibi duruyor insanoğlunun vicdanı üzerinde.

  o sümükleri temizlemek daha onurlu geliyor bana... egositliği içerisinde kendi ve çocuğu için her fırsatta bağıra bağıra "her şeyin en iyisini" dileyen bir kadının kalbini temizlemeye çalışmaktansa...
 • "aşık olduğunuz kadın ile evlenip, özgürce gezip tozup; aşkınızın meyvelerini rahatça büyütüp, hobilerinize vakit ayıtmanız ve huzurlu bir şekilde ölmeniz" işin teori boyutu, bir şekilde yitip gitmek ise mutlak gerçek.
 • ben biriyle aşk evliliği yapıp mutlu bir şekilde gebereceğim inancını çoktan yitirdim.

  hayatımın sonu şu entrylerde anlatılanlar olacak.
 • bunu diyen insanların şöyle küçük, az bir kısmı dahi bekar ve çok sıra dışı hayatlar yaşıyor olsa gam yemeyeceğim.

  senin evli ve sıradan bir hayat yaşayan insandan tek farkın bekar olman. sıradan hayatlar ortak yani.

  evliliği sağda solda gördüğü kötü örneklerden “kocişimle kahvaltı qeyfiii” gibi olmak zorunda sanan insanların hezeyanları bunlar. gerçekten iyi anlaştığın birini bulduğun zaman evlilik iğrenç bir şey olmuyor, valla bak.
 • sanki evlenmeyince çok farklı inanılmaz sıradışı bi hayat yaşıyor herkes. bi yaştan sonra gayet evli gibi hayat yaşıyorsun ama tek başına.
 • evlenmeyen sanki dan bilzeryan gibi yasadigini sandigi, aslinda sefil bir hayat yasadigi gercegini degistirmeyen baslik.

hesabın var mı? giriş yap