şükela:  tümü | bugün
  • yuva kurarken tüm eşyaların en iyisini isteyen dişidir. bunu isterken sadece kendini düşünüyor olması muhtemeldir. bugün bi düğün 70 bin liraya da yapılır, 35 bin liraya da yapılır... her şeyin iyisini isteyip karşı tarafı da yormamak lazım. aşkta bu kadar hesap kitap çok çirkin... tabii ortada aşk diye bir şey varsa...
  • ucuz eşyaya para verecek kadar zengin olmayan kadındır. dayanıklı tüketim mallarında kaliteden verilen taviz iki sene sonra başınıza yeni dertler açar. her şeyin en iyisi tek seferde alınacak diye bir şey yok, 5 yıllık kalkınma planı çerçevesinde her şeyin en kalitelisi alınabilir.
  • eğer herşey ortak ödenecekse neden olmasın dediğim kadındır. yok her şeyi erkek tarafına kitleyecekse. sus ve yalamaya devam et senin görevin 3 çocuk doğurmak.
  • insandır.

insanlar evlenirken ya da evlenmezken (farketmez) sürekli her şeyi ve her şeyin en iyisini isterler.
  • akıllılık eden insandır. kaliteliyi alınca uzun vadede kara geçeceğini bilir.
  • baba evinde her şeyin iyisini görmüştür. görmemiş de olabilir...
  • tarafımdan en güzel siktiri yiycek olan kadındır.
  • uzun vadeli düşünüyordur. alınan şeyler ne kadar iyi olursa o kadar uzun süre kullanılır. bir daha alınmaya ihtiyaç duyulmasın düşüncesidir bu.

çamaşır makinesi alırsınız örneğin. iyi bir marka alalım, a sınıfı olsun ki uzun süre kullanabilelim dersiniz.

biz ana babamızdan böyle öğrendik gardaşş
  • para pul hesabı mı yapıcaz diyen kadındır.yaklaşık iki sene sonra 25 kuruşun hesabını yapmaya başlar o ayrı tabii..
  • benim. fakat bunu bütün masrafları erkek tarafına yüklediğimden değil, beraber ödeme ihtimalimiz olduğundan istiyorum. peki kabul ediyor mu? hayır.