• anlamsız ve saçma adetleri kendi lehinize kullanabileceğiniz durum. bohça derlerse makyaj malz, parfüm gibi kendi istediğin şeyleri al bavula koy. al sana bohçaaa sen kafana niye takıyosun ki arkadaşım parayı veren aileler sonuçta (kendi masraf yapanlara değildir sözüm) bu tarz geçmiş adetleri kendi lehine çevirerek hem aileyi mutlu edersin hem de kendi mutlu olursun. düğün dernek söz nişançok saçma gelsede bana yapılması gerekiyordu diyip yaptık. mutlu muyuz? mutluyuz
  • evlilikten soğutan başlıktır.
  • evliliğin başlı başına yanlış olması dediğimdir
  • en entellektüelinin, en sadenin, en fakirin bile bir çırpıda sıraladığı ama iş ciddiye binince o şeylerin hepsini çılgınlar gibi gerçekleştirdiği saçmalıklardır.
  • herşeyi gösterişe çevirmek. geriye kalan dağ gibi borçların altında ezilme pahasına üstelik.
  • taş fırın erkeği olarak seçilen kocanın, düğünde zorla gelinin başına güller dökmesi!
  • bir hatun olarak bir artı bir evde oturacak olmaktan gocunmadım. daha tasarruflu olsun diye (tabikide gözede hitap ediyor ve saglam) teşhir ürünü de aldım. annemin evinden hiç kullanılmayan fazladan sıfır mutfak esyası da aldım. illa karaca, esse, korkmaz marka olması gerekmiyor,millete hava atıcam diye kazık sokamam ne kendi keseme ne de kocamın kesesine. söz yüzüğü evlilik yüzüğü olsun yenisine gerek yok dedim. bir artı bir ev oldugu icin doldurma derdi olmadan çıt pıt hemen halloldu. böyle kızlardan olun hanımlar. benden tavsiye. kafa o biçim rahat. dügünüme 5 ay var. ev kuruldu. gelinligim nikah elbisem bile hazır. çünkü detaycı degılım. kocama baktıgımda kara kara düşündüğünü görmemeye bedel çünkü tüm bu fedakarlıklar. onu seviyor ve değer veriyorum.
  • nerden baksan delilik nerden baksan akil disi. care yabanci dunur. ona aman hristiyan diyenin aklina sicayim. lan bu rezalete bulasacagima pizzayla evlenirim.
  • düğün.
  • yazılanları okuyorum. okudukça gözlerim parlıyor. bu saçmalıklara uyanan insanları ve onların dik duruşlarını gördükçe mutlu oluyorum. gösteriş budalası kişilerden ise tiskiniyorum.
    (bkz: tiskinmek)
hesabın var mı? giriş yap