şükela:  tümü | bugün
 • kişinin evlenme kriterlerini belirlemesi için kendini çok iyi tanıması gerekir. neleri seviyor, neleri sevmiyor, nelere tahammül edemiyor, dünya görüşü nedir. buna göre kriterlerini ve vazgeçilmezlerini belirlemesi gerekir.

  ayrıca bir çin ata sözü derki : "babanın zengin olmaması senin suçun değildir ama kayınbabanın zengin olmaması senin suçundur" *
 • aşk, sevgi, tutku, ten uyumu, ortak zevkler bir yere kadar. şu cici üçlü yoksa o deftere imza da atılamıyor

  maalesef:

  (bkz: edep)

  (bkz: saygı)

  (bkz: kıymet bilmek)
 • onun için, kendinden vazgeçebileceğine inanıyorsan veya o derece çıldırmış bir ruh haline sahipsen, atıl kurt.hemen evlen.geri kalanı boş,gereksizdir.hayvani içgüdüdür.

  -yaşım geldi evleneyim

  -çocuk sahibi olayım evleneyim

  -düzenli hayatım olsun evleneyim

  -düzenli seks hayatım olsun evleneyim

  .....

  ve bu gibi önermelerin hiçbiri, eş seçimi konusunda bir yönerge çizmiyor insana.

  hepsinin içeriğinde, düzen üzerine kurulu bir sistem var.bu sistemi isteyen, ama aylar yılı doldurmadan boşanan insanlar var.demek ki aranılan şey sistem değil,kişinin kendisine ve o sisteme uygun bir insanla birlikteliği.

  özetle,insanın evlenme kriteri veya kriterleri olmamalı.evlilik sistemi üzerine değil,birey üzerine kurulu bir arayış,paylaşım isteği halinde olmalı.
 • üstünlük onla ölçüldüğüne göre,

  (bkz: takva)
 • eğer kafanız kriter,liste veya benzeri şeylerle meşgul ise hiç bulaşmayın.beceremediğiniz her türlü mecrada
  ortaya kriterleri döküp doğrusunu bulmaya da çalışmayın.hayatın kendisi bir kumar evlilik neden bunun dışında olsun.dünya değişiyor sen değişiyorsun kriterlerinin değişmeyeceğinin garantisini kim verebilir.o zamanda tekrar boşanıp yeni kriterler mi oluşturacaksın.ruhunuzu ortaya koyun yeter.tasarlanmış bir hayata başlamak değil, birlikte size ait bir hayat kurun.
 • olmaması gereken kriterler. kriter ne olm? ülke misin sen? diplomatik anlaşma mı yapıyorsun? ne kriteri.
  zat-ı muhterem yazmış yukarıda, "vaktiyle o aşkından deli divane olduğunuz, muhteşem ötesi güzel veya insanüstü yakışıklı var ya, ha işte o, o da yiyor, içiyor, osuruyor, sıçıyor! hatta arada burnunu parmaklıyor, erkekse zaten malum yerinden elini çekmiyor.. "

  şimdi aşık olduğum hatunun sümüğünü yerim ben o ayrı da. malum yerimizden elimi çekmemiz verisini nereden aldın be bacım. evet ben sikimden yazıyorum şu an bunları, tek elle.

  sen evlenme güzel kardeşim, stereotype'larınla zehir etme insanlara hayatı, sonra çocuk yapacaksın yıkayacaksın beynini sapık erkekler diye, gerek yok. üreme sen.

  (bkz: malum yerinden elini çekmemek)
 • 1- karşılıklı etkilenme
  2- ten uyumu
  3- sosyal statü uyuşması
  4- aile uyumu
  5- beyinsiz olmak.

  şimdi dağılabilirsiniz.
 • (bkz: para)
 • evlenmek için gerekli olanlar kişiye göre değişir mutlaka ama evliliğin devamı için gerekli olan tek şey; tarafların birbiri için en kıymetli insan olmasıdır.

  kıymetlimiss

  işte buyur, yine yüzüğe bağladım olayı. türk kadını böyle kardeşim. bağlar.
 • -bana pizza alacak

  -bana nutella alacak

  -bana yemek yapacak