şükela:  tümü | bugün
 • evlenme maliyetlerinin %250 artmasindandir.
  baska neden arayan romantiktir.
 • az bile, önce sikindirik yaşam ve ülke şartlarına bakacak siyasetçiler.

  aynı şeyi çocuk doğumlarında da görmek isterim bol bol, ne kadar az nüfus, o kadar yüksek maaş ve iyi çalışma şartları
 • neden evlenip bir ömür kahır çeksinler ki! gençler cinselliğini zaten bi şekilde yaşıyorlar.evlenip de çocuk sahibi olmak zaten zor ve veletler büyüyünce anne ve babayı da iplemediği de bir gerçek.yaşlanınca da o tur benim bu tur gezerler sefam olsun
 • neden evleneyim ki? belirli periyotlarda sevgilim oluyor. hem eğleniyorum hem de elim cebime gitmiyor bile. ekmek elden su gölden. iki güler yüz iki çılgınlık sonrası kesenin ağzını açmayacak adam yok. şartlar bu iken tek bir keko ile neden evleneyim ki?

  evlendikten sonra aşk da bitiyor. heyecan da bitiyor. çocuk olunca da daha beter. ameleliği ben yapayım. adam keyfine baksın. olacak iş değil. bence evlilik beyin ile verilen bir karar değil.

  bekarken bütün erkekler benim. sıkıldım mı? biter. heyecan yok mu? biter. sorun var mı? yok. haydi eyvallah.

  edit1: bir uyandım abazalar basmış mail boxımı. yememiş içmemiş yazmışlar. kimse ile sevişmek istemiyorum. duygusuz seks mi olur?
  not: bakireyim.

  edit2: tamam mesaj atmayın evleneceğim. söz bak. lütfen yazmayın artık. flörting aşamasındaki beykoz konaklarında oturan sevgilimin evlilik teklifini kabul edeceğim.
  özelden gelen tekliflere toptan yanıtım: sizin gibi açlara koklatcağımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. burada zengin adamın işi ne? hepiniz ya elizabethçi bir bekar ya da üç kuruş maaşa çalışan hımbıllarsınız. hadi dağılın.
 • yirmibirinci yüzyılın en gereksiz eylemidir evlenmek.
 • boşanma oranlarının %500 artmasıyla orantılıdır. erkekler ketum varlıklar değil. sağda solda evlenerek başlarına aldıkları belayı anlatıyorlar. ya da evlenip boşanmış arkadaşlarına bakıp ders çıkarıyorlar. oyunu oynamayı öğrendiler. silkip atana ceza yok. evlenen ömür boyu nafakamatik.

  eskiden yılın ilk boşanma davası 2000/1 dosya numarası alır, 2000/400 küsür de son boşanma davası olurdu. o yıl 400 boşanma davası açıldığına işaret ederdi. şimdi ise 2019/5000 küsürleri gördük. büyükşehirlerde artık 5 haneleri zorluyor.
 • evlenmeden evlenmenin açığı bulunmuş sanırım.
 • düğün salonu, takı, beyaz eşya başta olmak üzere evlilik giderlerinin %2500 artmasıyla orantılıdır. şemsiye pahalandı şemsiye.
 • ekonomik darboğaz, evlilik maliyeti ve boşanma oranları dikkate alındığında evlenmek pek mantıklı gelmez oldu insanlara.