şükela:  tümü | bugün
14 entry daha
  • evlilik günümüzde çok maliyetli ve hiçte mantıklı bir şey değil partner durumlarında genellikle çok kötü beklentiler çok yüksek buda maalesef evliliği başlamadan bitiren nedenlerden bu oran gittikçe artacaktır daha boşanma artacak evlilikler iyice azalacaktır
  • 1-)ekonomik nedenler(%70)
    2-)müthiş ötesi beklentiler(kadınlar gösterişin cılkını çıkartmış ve hiçbir şeyi begenmez olmuş durumda).
    3-)kimse kimseye güvenmiyor. herkes etrafına dikkatli bir şekilde baktığında neden güvenmemesi gerektiğini zaten net bir şekilde görecektir(kimin eli kimin cebinde,kimin eli kimin belinde durumu).

benim gördüklerim hep bunlardı.

edit:kadınlar için güzel gelişme diyen,evlenmemiş ve çocuksuz kadınların çok çok daha mutlu olduğunu iddia eden,kadınların artık evlenmek istemediğini söyleyenler neyin kafasını yaşıyor :)

şuraya sırf benim ekşi sözlük üzerinden konuşup,daha beni dogru düzgün tanımadan,evlenmeyeceksek zaman kaybetmeyelim diyen,direk telefon numarasını verenler hangi kadınlar? iskocya'da yada vietnam'da filan mı yaşıyorum acaba diye düşündüm bir an için.

zorla ekran görüntüsü koydurtacaksınız bana :)

ayrıca mesaj kutumu işgal eden ve 2 numaralı tespitine katılmıyoruz diyen kezbanyuslar,lütfen baska yerde kafa sikin,artik kafam kaldırmıyor sizin saçmaliklarınızı...
  • yaşam maliyetleriyle ters orantılıdır
  • aklınız fikrinizi almış evlilik.
  • farkındalıklardır.
    şizofrene bile bağlayamayacak kadar ayılmak zorunda kalmaktır ,gerçeklerden kaçamayacak kadar gerçekleri götlere yapışmıştır ,evliliğin kaçı bana oynamamak için ki ?!!!!!! benim de umrumda olmazsa noolacak gerçekten evlenmek ve baş başa kalmak zorunda kalacaksınız demektir ,bu ne demektir ,"hahaha" demektir. : )
    (yine de o şizofren dengesiz zihinler ne direndi beee !)
  • türk medeni kanunu ile kadınları nafakayla, velayetle kayırıp gold diggerların yolunu açan, buna mukabil erkeği ezen, evlenme kararı ile bir kumarın içine sokan düzenin de, günümüz bilinçli erkekleri üzerinde payı büyüktür.

bunun dışında globalleşen dünyanın etkisiyle erkekler için sekse ulaşmak seneler öncesine göre artık çok daha ucuz. cinsel açlığın afrikası tabiri kullanılan, muhafazakâr yoğunluğun fazla olduğu bir ülkede, elbette "sıradan" bir erkeği evliliğe itebilecek en büyük motivasyon din, devlet ve ailelerin vereceği onay çerçevesinde rahatça seks yapabilme opsiyonuydu. artık çağ değiştikçe bu durum insan ilişkilerine de yansıyor, sanal ortamda kadınlar bir sürü erkek tarafından like edilebilip piyasa yapabiliyor ve arzuladıkları erkeklere kendilerini sunabiliyor, erkekler de meşreplerine göre düşürebilecekleri kızlara çok daha rahat ulaşabiliyor.

bunlara ek olarak ekonomi de berbat bir halde. bu kadar faktör varken erkek neden evlilik denen anlamsız sorumluluğun altına girmek istesin? çocuk dışında erkeğin evlilikten ne gibi bir kârı olabiliyor bekarken elinde olabilecek opsiyonlara göre şu anda?

yukarda yazarın biri yazmış işte "bekarken tüm erkekler benim" diye. valla erkeklerin canına minnet, evleneni siksinler diyip gelirler işte*

ben hala anadolu'da insanların, açlıktan ölecek olsalar bile evlilikten, düğünden, beraberinde getireceği ekonomik yükten vazgeçeceklerini sanmıyorum. evlilik oranlarının, dolayısı ile nüfus artışının bu ülkede artık düşmesi gerekli. siktiğimin suriyelilerini de doldurdular buraya sanki ülke refahtan coşuyor, insana çok ihtiyaç duyuyormuş gibi. şu nüfus artık yavaş yavaş azalsın da insanımız ilerde karın tokluğuna yaşamaya şükredecek köleler kıvamına gelmesin. boomerlar etti biz çektik, bari bizden sonrakiler rahat etsin.
  • olması gerekendir, amerikada insanlar evlenmeden aynı eve çıkıp bekâr hayatı yaşıyorlar, mutlu mesut yaşıyorlar, sonra baktılar olmadı ayrılıyorlar, olması gereken bu.
  • geçenlerde şöyle bir yargıtay kararı vardı:

-kadın haksız olsa dahi erkek yoksulluk nafakasını ödemek zorundadır!!!

başka sözüm yok hakim bey.
  • maslow'un piramidindeki ekonomik anlamda kendini yeterli hissetme durumuna gelen bireyler bir sonraki aşama olan sevgi, aidiyet kısmına geçerler. hah işte biz ekonomik kısmında takılı kaldık.
  • adaletsizliktendir. evlilik kurumunun tamamen kadın merkezli olması, kadına pozitif ayrımcılık sağlamasındandır.

bir erkeğin evlenirken nelerden vazgeçtiğini, ne gibi bir fedakarlık yaptığını hiçbir kadın anlayamaz. evlilikle ilgili erkeğin yararına hiçbir şey olmadığı gibi ona kaybettirecek çok şeyi vardır. hayatı boyunca çalışmış, didinmiş, bir şeyler inşa etmiş adamın karısı bir sabah "ben bu adamdan sıkıldım" diye düşünerek boşanma kağıdını eline tutuşturmasına ve sahip olduklarının yarısını almasına olanak sağlıyor hukuk. erkek kimin umrunda ki? vur kafasına al ekmeğini. o noktadan sonra avukatları zengin etsin dursun erkek.

daha da düşmesi temennisiyle...
285 entry daha