şükela:  tümü | bugün
  • basit modernizm, çakma romantizm, şekilci batı özentiliği, çirkin davranış. diz çökünce kadını yüceltiyorsun da, insan gibi, yüz yüze teklif ettiğin zaman aşağılamış falan mı oluyorsun ? bir modadır gidiyor yine, evlenme teklif ederken diz çökmek zorunluymuş gibi bir hava var artık her türlü sosyokültürel sınıfta. bakıyorum tipe, işedikten sonra sifon çekmeyi bilmez, çayı höpürdeterek içer, burnunu karıştırır allahın hayvanı, ondan sonra efendim evlenme teklif ederken diz çökmüş. çok romantik oldun, çok batılı oldun aferin sana. düdük seni.
  • evlenme teklifi ederken yapmayı istediğim hareket. illa erkek yapacak diye bi şey mi var. o gün etek giymezsem sanırım daha rahat hareket edebilirim.
  • kabul edilirse diye alıştırma yapmaktır; nasılsa o diz yerden kalkmayacak.
  • erkeğin teslimiyetçiliğini daha başta ilan ettiğinin sembolüdür. çıkarttığı yüzük de tek taş olursa gelinlik cengiz abazoğlundan düğün de çırağandan aşağıya kurtarmaz.
  • evlenme teklif etmek için uzaya çıkın, everest'e tırmanın, yerin bilmem kaç metre altına girin, deniz dibine inin, havalara uçun, teklif videosu yapıp youtube'a yükleyin, uçuk bir şeyler yapın ama diz çökmeyin. ya harbi itici oluyor. fetiş gibi bir şey oldu bu diz çökme olayı. ben yapmayacağım, yaratıcılığım o kadar sığ değil.
  • gıcık harekettir, cidden. kızın evlenme teklifini kabul etmeyesi gelse, haksızdır diyemeyiz mesela. hani illa çok yaratıcı olun demiyorum tabi spontan gelişsin ama bir soru soruyorsun neticede. ömrünün geri kalanını benimle geçirir misin diyorsun, gözünün içine bakıp demek varken, cüce olmaya ne gerek var.
  • bu eylem gereksizdir ve zaten "binimli ivlinir misin" diye sorarak seçme hakkı tanımışken iyice ipleri karşı tarafa vermiş olmayı sağlar, dedik ya, gereksizdir.

(bkz: evlen benimle/#25216502)