şükela:  tümü | bugün
  • evet lan tiyatrodur bu bildiğin..
    ve hayatımda bana en itici gelen, en berbat oyunculuklara sahne olan tiyatro.
    tiyatronun bütün masrafları yine erkeğe girmektedir.
    bu da yetmezmiş gibi bu tiyatronun son kısmında kendine erkek diyebilen bu organizma üstüne hatun önünde diz çöker, gurur murur kalmaz..
    böyle başlayan bir evlilikten medet umar bi de zavallım..

iddia ediyorum bu evliliğe giden yollarda ne kadar az şatafat olursa evlilik o kadar uzun ömürlü ve sağlıklı olur.
  • sebebi kadınlardır.
  • tiyatro bir tane mi? tanışma, kız isteme, çeyiz alma, gelin alma, kına, düğün gibi bir sürü tiyatro var. şöyle bir oturup düşününce damat lehine pek bir şey yok. giren-çıkan damada.

daha bunun bahşiş kısımları var; makas kesmez, çeyiz kalkmaz, kuaförde evde kapılar açılmaz, davulcu gitmez. fotoğrafçı, garson, önünü kesenler, araba üstüne atlayanlar.

kısacası geline beşi bir altın damada gerdeğe kadar üçün biri.

konu biraz dağıldı. pardon.
  • biz erkegiz bilmiyoruz, o oyunlar nasil sahneleniyor, kac izleyicisi var, gise durumlari ne alemde?
    ama kadinlar izliyor. diyorlar ki falanca soyle evlenme teklif etmis, filancanin kinasi boyleymis, dugunde damadi acayip sikertmisler diye. bunu duyan kizimiz "ben de istiyorum, ben de istiyorum" diyor. ondan sonra senarist goreve, rejisor sahneye. bizim delikanli da oyunda figuran haberi yok. sonra pembe koltuklarda oturup minis fincanlarda kahve icerken esinin sevdigi diziyi izler. kafasinda da deli sorular "ben nerde yanlis yaptim" diye.
  • öncesinde yapılacak çocuk sayısında mutabık kalındıktan sonra sergilenen 'süpriz' oyun.
    evvel zamanda en ince ayrıntısından seçilir banyodaki fayans peşinden gizli gizli alyans. eğer almaya kurtarıyorsa erkeğin paçası süsler kadınının elini karbon parçası.