şükela:  tümü | bugün
 • pragmatik kadındır.

  şimdi evlilik ne kadar pragmatik bir kurum o tartışılır. kendi ayakları üzerinde durmaya üşenen kadınlar için pragmatik olduğu kesin ama diğerlerini bilemeyeceğim. erkekler olarak evlilikten daha çok mağdur olan taraf olmamız evliliğin kadınlar için her zaman güllük gülistanlık olduğu anlamına gelmiyor.

  kadın erkek ilişkisinde hiçbir zaman win-win durumu olamaz. evlilik dışı ilişkilerde %50 bi tarafın öbür tarafı siktiği win-lose durumu olur ama %50sinde lose-lose olur. evlilik denen nane ise %70 lose-lose ile biter. önce bu gerçekleri o küçük romantik kafanıza sokun.

  bunun yanında kaliteli genlere , anne-babalık hakkında gerekli bilgi ve yeteneklere, çocuklarına sorunsuz hayat yaşatacak maddi imkanlara sahip, eşiyle boşanmayacağından ya da çocuğu huzursuz edecek derecede çatışma yaşamadan emin olmadan evlenip çocuk sahibi olmanın çocuğuna karşı yapılmış en büyük kötülük olduğundan ve sadece insanların %5inin çocuk sahibi olmasına izin verilmesi gerektiğinden falan bahsedip; hayatın acı gerçeklerini suratlarınıza çarpmanın orgazmını yaşamayacağım.

  bekaret benim için önemli değil diyen erkek %95 yalancıdır. kadının bakire olması erkek için çok faydalı bir durumdur. bu yüzden de bekaretini korumuş kadın bu eylemi ile değerini yükseltir. ayrıca bakire olmayan kadınla ilgili rahatsız edici bazı düşüncelere sahip olmaması kadının eşinin gözündeki saygınlığını arttırır.

  bunların yanında fayda/maliyet analizi üzerinden gidildiği takdirde evlenmeden önce seksin, özellikle çok fazla ve farklı sayıda seksin kadın için bazı götürüleri var:

  a/kadınların partner başı cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma oranı daha yüksektir.

  b/doğum kontrol yükü, doğum kontrol haplarının potansiyel komplikasyonları

  c/planlanmamış gebelik riski

  d/evlilik öncesi kadınların daha az orgazm olması

  e/evlilik dışı ilişkilerde kadınların daha çok şiddet görmesi **

  http://thefederalist.com/…loads/2015/01/wilcox2.png

  http://thefederalist.com/…loads/2015/01/wilcox3.jpg

  f/daha fazla partnerle birlikte oldukça azalan bağlılık oranları.

  bu maliyetlerin yanında getiri ise evlenmeden önce yaşayabileceğiniz potansiyel orgazm oluyor.

  bugün bekaret güzel, kendi ayakları üzerinde durabilen ve eğitimli kadınlarda az görülen bir şey. eskiden beridir zaten değerli olan bir şey 21.yy'da daha da değer kazandı. sanmam ama hesap kitabını yapmanızı öneririm. ama muhtemelen verdiğim bu kadar bilgiye rağmen beni "cinsiyetçi pislik" olarak etiketlenmek daha kolay.
 • bazen, dürtüsel bir şekilde karar vermiş olandır. *
  bazen ise toplumsal nedenlere bağlı olarak zorunda kalmıştır.
 • meriçler ve bekaretini kaybettiği gece boyunca ağlayanlar tarafından geri kafalı ilan edilecek kadındır.
 • o da bi şey mi asıl evlendikten sonra bekaretini koruyanı daha değerli
 • bekaret korunacak bir şey değildir.

  kadının sevdiği (ya da sevmediği, sadece istediği) bir kişiyle ilk kez birlikte olmasını, ilk kez sevişmesini "bekaretini koruyamaması" şeklinde ifade etmek çok şey anlatıyor aslında ülkenin kalitesi, seviyesi hakkında. kadına verilen ya da verilmeyen değer hakkında. dilimize, kültürümüze, her yerimize yerleşmiş durumda bu ve bunun gibi cinsiyetçi ifadeler. ve ne hikmetse hep erkek sikiyor, beceriyor, düzüyor, çakıyor bozuyor; kadınsa sikiliyor, beceriliyor, düzülüyor, çakılıyor, bozuluyor. yapan, etkin olan, hükmeden hep erkek; yapılan, edilgen durumda olan da hep kadın olarak yerleşmiş dilimize, içimize, şuuraltımıza.

  şu ifadeyi bilerek ve rahatsız olmayarak kullanan bir erkek çok net olarak eğitimsizdir, saygısızdır, faydasızdır, amaçsızdır, değersizdir, güvenilmezdir, seviyesizdir, kalitesizdir, israftır, pişmanlıktır.

  bu ifadeyi kullanan bir kadınsa eğer durum daha da vahimdir. çünkü kendisine olan saygısını da kaybetmiştir.
 • "etkin ılın hip irkik idilgin ılın hip kıdin bu kiltiril bu sısyal inşa"argümanıyla bok atılmaya çalışılan şey.

  ne erkek ne kadın doğası hakkında ya zerre bilginiz yok ya da öyle davranıyorsunuz. insan hayvanında erkek etken kadın edilgendir. modern yaşam size bunu unutturmuş olabilir ama doğa gerçeği bu.

  işinize gelmeyen şeyleri söyleyen insanları yaftalamak ne kolay. benim eğitimim, bilgi seviyem, hayattaki amaçlarım hakkında nasıl bilgi sahibi oluyorsunuz. arthur schopenhauer de cahilin teki di mi? o da sizi çıldırtacak gerçeklerden bahsediyor ama.

  bomboş konuşuyor, bilimsel verilerle, rasyonel argümanlarla gelen insanların görüşlerini çürütemeyince ad hominemden başka bir şey yapamıyorsunuz.
 • çağdaş ve medeni olmayan kadındır. çünkü çağdaş kadın cinsel özgürlüğünün farkındadır ve bunu uyduruk dogmalara dayanarak hapsetmez. hayattan tat almasını bilir ve böyle gereksiz konulara takılmadan keyiflice yaşar.ah ülkemin yalnız kadınları...
 • evlenmeden bakirliğini koruyan erkeği hak etmektedir. fakat bekaretini korurken apış arasını düşünmesin sadece. zihni de bakire olsun. mesela mahallenin kadınları hakkında ileri geri konuşmasın. arkadaşının sevgilisini kesmesin.
 • soğan kokulu kezban olma ihtimali ülkemiz sınırları içinde %99 olan kişi !!