şükela:  tümü | bugün
  • dogru bir es secimi sonrasi tadindan yenmez nedenlerdir:

- uyku sersemi ortalikta dolasip, kahvalti yapmaya vakit bulamadan hizla evden ciktiktan sonra cantaya her sey tamam mi diye bakarken, sevdicegin hazirlamis oldugu peynirli minik sandviclerin icinde " afiyet olsun:) " yazisini bulmak.

- aksam eve biraz erken gelip, enfes yemeklerle süpriz yapmaya calisirken siz, onun da tesadüfen eve ciceklerle gelip, sizi öpücüklere bogmasi.

- birlikte bilgisayarin basina oturup, gün agarana dek, nereye-nasil-ne ile tatil yapacaginizi özgürce planlamak, sonra hazir uyku da kacmisken, sabahin 6`sinda misir patlatip film izlemek.

- esli davetlerde, evlilik hikayenizi merak edenlere, suratlar kipkirmizi hep ayni heyecanla ayni seyleri anlatip birbirine sevgiyle bakabilmek.

- kavga edince öteki odaya gecip ayni evde azicik ayri duramayip, sarilip barisivermek.

- ciddi bir rahatsizligi birlikte güle aglaya yenip zafer kutlamasinda zeytinyagli, kekikli, biberli zeytin yemek, sarap icmek.

- gecenin bir yarisi kötü rüya gören esin kiyafetlerini giydirip sokaga cikmak, birlikte nefes almak.

- siz evde yalniz kalamiyorsunuz diye harika bir yaz okulu firsatini tepen esin üzerine bir de "yasasin bir hafta ayri kalmayacagiz" cigliklari atarak size sarilip uyumasi.

- istedigi yerine gelmedigi icin salonu pankartlarla doldurup eylem yapan esle kahkahalar esliginde uzlasabilmek.

not: tabi önce cilgin, yaratici ve sevgi dolu bir es bulmak sarttir.

edit: bana güzel dileklerini mesaj yolu ile ileten herkese cok tesekkür ederim. en begenilenler arasina girecegini tahmin etmeden öyle ic döker gibi yazivermistim oysa. darisi bekleyen ve isteyenlerin basina diyorum. daha fazlasini merak edenler icin: (bkz: #31925566)
  • dalgalı saçlarıyla çimlerde size doğru koşan 2,5 yaşında tatlı bir kızınız olabilme ihtimali. bir gün sahip olursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. inş herkes bu duyguyu yaşar.
  • geçerli neden : kendi başına kavanoz kapağını açamamak
    güzel neden : kavanozun içinde salatalık turşusu olması.
  • fazla paranın göte batması. açık ve net tek sebep.
  • bu adam ya da kadın;

ortak bir hobinin paydasında buluşup, yıllardır kurduğun hayallerine baş rol olmayabilir.

senin yerken mutluluktan gözünü yaşartan balığı, ağzına sürmeyebilir.

tuttuğun takımı tutmayabilir.

en sevdiğin filmi hiç izlememiş, en sevdiğin kitabı hiç koklamamış, en sevdiğin şarkıda hiç göz yaşı dökmemiş olabilir.

aynı dili bile konuşmuyor olabilir.

senin ak dediğine o kara bile diyebilir.

ama günün sonunda, sana sarıldığında içinde yılların kırdığı ne varsa iyileştiriyor ise , dünyanın en güzel ipeğini onun teninde, en güzel kokusunu onun boynunda buluyorsan, evlenmek için geçerli ve güzel nedenin var gibi.

" senin bir yönün var, orada durur yaşarım"
    (bkz: turgut uyar)
  • yeteri kadar bekar kalıp 'biraz da evli sıkılayım şu yaşamdan' düşüncesi.
  • (bkz: peki sizin öneriniz nedir sayın amına koyduğum)

evlilik kurumunu sevişme legal sevişme gibi şekillere indirgeyen mallar bok atıyor ona yanarım. sorsan o aydındır kadına değer verir sevişmek gayet doğaldır evliliğe ihtiyacı yoktur ama nasıl oluyorsa evlilik sevişmenin lisanslı hali. olay bu yani evlendiysen belgelerle sevişiyosun. başka numarası yok. sevisme lisansina muhtac tiplerin diyerek de havasına hava katıyor haspam.
  • düşündüm bulamadım.
    not: evliyim.
    ha şöyle degistirebiliriz başlığı "güzel olacağı sanılan nedenler"
  • gün içinde bir sürü işiniz olsa da, telefonda bir dakika konuşmasanız bile, hatta akşam yemeğini de iş toplantısıyla vs geçirseniz de bunların ardından eve dönecek olmanız ve sevdiceğinize sarılarak uyumanız bence en geçerli ve en güzel sebeptir.

annenin,babanın ya da toplumun hatırı için ya da sadece üremek için evlenmeyin artık!
  • asik olmak. zamanla ask biter falan derler ama hikaye. ilk gordugum gunden beri asik oldugum kadinla evlendim suan karsimda oturuyo dizi falan izliyo ben de ona bakiyorum. her sabah her aksam her an bakmaktan bikmiycagim insan. bi imzanin onemi yok elbet o imza olmasa da ben askla bakardim yine ama.

duzenli bi hayat kurabilmek icin evlilik onemli sey. bi kere hayatiniz tamamen duzene giriyor. surekli gez toz eglen bi yerden sonra insani yoruyo. insan evine gelip huzur bulmak istiyo. bi de coluk cocuk olunca neslinin devam edecegi dusuncesi dahi mutlu ediyo insani. icgudusel bisey heralde.

esasen evlilik hukuksal sonuclari olan bir kurum. mesela ben ölsem kalsam sahip oldugum malvarligi esime ve cocuguma gececek. ayrica nesep bagini ortaya koyabilmek acisindan da onemli. sonuc olarak tum toplumsal ve dinsel kaliplardan cikilsa dahi vazgecilmeyecek bir kurumdur.