şükela:  tümü | bugün
2751 entry daha
  • düzenli ve rutin bir hayattan keyif almaktır benim için. yani böyle evde ya da dışarıda sosyal hayatta bir düzenim olsun, yeni yerler keşfedip yeni insanlar tanıyayım ama bağlı olduğum köklendiğim ve yaşamaktan huzur duyduğum bir hayatım olsun isterim. eşimle haftada bir dışarıda yemek, kahvaltı, belki arkadaşlarla sakin eğlenceler yeterli benim için. öyle “çok aşık olayım, her saniye aklımda olsun, en şahane romantik evlilik benim olsun” düşüncesinde olmadım hiç bir zaman.
  • nedenler değildir o kaygılardır.bazen hırstır, bazen çağa ayak uydurmak, bazen birçok şeyden kaçıştır.hatta çoğu insanda bir kaçıştır. sorumlulukların arasında köklü bir tercih değişikliği yapmaktır. evlenmek insanların verdiği sözleri tutabilme yeteneğidir. evlenmek sadece bir insanın, şahit olduğu hayat albümünü yapma isteğidir. evlilik bir insanın hücrelerine kadar paylaşma isteğidir. insan istese de istemese de 40 yaşına kadar alır alır ve vermek ister. geç evlenen insanların açıklaması da bu sanırım.
    bazen insanın kendiliğini tamamlaması için bir süreçtir. insan her şeyi kendisi için yapar çünkü.
    bazen daha güçlü hissetmek içindir, bazen kendinden daha güçlü birine ihtiyaç duyduğun için... bazen kendinden güçsüz birini korumak için. çoğu insan birikimini aktarmak için evlenir, yani çocuk için. bazen de birikim yapmak için evlenir. yapar işte neden merak ediyorsun ki!
    ne sen herkes gibi olmak zorundasın ne de herkes senin gibi.
    hepimiz öleceğiz bırakın insanlar kendi kaygılarını unutmak için; bir de evlensinler, bir de evlensinler... hakkıyla sürdürebilenleri görünce dünya daha güzel bir yere dönüşüyor.
  • bazen çok basittir,fazla analiz kasmaya da gerek yok.
    evlenmek için bence en geçerli ve de en güzel neden;
    *çocuklu bir aile kurabilmektir.ister evlat edinin,ister kendi çocuğunuz olsun.evin annesi ya da babası olmak,çocuk yetişme hayaliniz varsa paha biçilemez.

siz bakmayın bedava sevişme vs diyenlere…

evlat sahibi olabilmek,evlat yetiştirme fikri bence güzel bir neden.

not:bekarım.
  • birbirinin dilinden anlayan ,ekonomik bağımsızlıkları olan, eşit fiziki özelliklere sahip aşk ,sevgi , tutku ve egosu yüksek iki kişinin evliliğinden söz ediyor isek geçerli bir nedenleri zaten var.
  • sevgiyi boşa akıtmamak. sonra fatura yüksek geliyor.
hesabın var mı? giriş yap