şükela:  tümü | bugün
  • auro enerjiden sonrasını okumadım.
    (bkz: aura)
  • bu kriterlere uyan bekar hanımefendi heyecanla entryyi okurken en sondaki "azcık ta" kullanımını görüp bir güzel eksiyi basacaktır.
  • (bkz: para)
  • bazı kişilerden benim de duyduğum soru.

ailemden değil ama genelde akraba tayfasından duyuyorum.

annemin dayısının halasının kayınvalidesinin bilmem nesi falan gelip soruyor bazen. adam beni en son 20 sene önce görmüş, o zamanlar ufacıktınız oynardınız bilmem ne diyor. yaşımı söyleyince neden evlenmiyorsun diye soruyor hemen. yaşım da o kadar büyük değil aslında. dur bir amk hal hatır sor, nasılsın de.

düğünlerde ayrı bir eziyet var zaten. hemen evliliğe getiriyorlar lafı.

hele bir de evlenmiş kızı için "ben keşke bizim kızı seninle evlendirseydim" diyen kadın için hiçbir şey diyemiyorum. manyak mısınız siz amk?
  • cevabı çok basit olan soru.
    "daha ruh sağlığımı kaybetmek niyetinde değilim".
    not: evliyim.
  • (bkz: auro ne mk)
  • evleneceği erkeğin;

-30 yaşında evi arabası ve düzenli olmak kaydıyla en az 10.000 lira maaşı olan,
    -yakışıklı, karizmatik, sevecen, şevkatli, romantik
    -uzun boylu, geniş omuzlu, en az bir saat boşalmadan sevişebilen
    -anlayışlı, kadınının tüm ruh hallerinden anlayan vs vs...

olmasını isteyen 1.50'lik kızlarımızın isteklerinin yanında devede kulak kalır kardeşim iste tabiki..
  • son dayanağım olan kuzenimin de yaza düğün kararı almasından sonra sürekli duyduğum soru. o kadar sıkıldım o kadar bunaldım ki evlilikten bile soğudum, yahu sanki benimle evlenmek için bekleyen ölen biten adamlar varda ben sırt çeviriyorum, yok işte, sevgililik takılma değilki bu, gelmiş koray avcı bilmem kim dinliyor, ben seninle oturup onu mu dinlicem, dört gözle star wars beklerken seninle saçma sapan romantik filme mi gidicem, sen elinden telefonu düşürmez gittiğin her yerde check in yapmak için yanıp tutuşurken ben okuduğum kitabın beni nasıl etkilediğini kiminle paylaşıcam, evet armudun sapı üzümün çöpü bu yaştan sonra ama evlilik diyoruz her şeyi paylaşmak ortak olmak değil mi amaç, bu kadar farklıyken nasıl olacak bu iş? daha zaten nikahı nişanı düğünü bir sürü prosedürü var, benim evim var gelsin yerleşsin nikah üstüne akşam da eğlence olsun bitsin, yok oda olmuyor, hepsi sıkıntı stres, e kim karşılıcak bunları, niye evlenmiyorsun diye soranlar mı, e zaten bir kere sevmişiz, artık ürker olmuşuz nasıl evlenelim ki bu halde, bilemiyorum altan
  • karı bekliyorum. bu aralar burada çok yağıyor,hele bir erisin.