1. evlenmek istediğini belli etme yöntemlerinin aksine daha özgürlüğüne düşkün, gezmeyi seven, genç ve önünde uzun bir kariyer imkanı varmış imajı çizilir ve genellikle erkeklerin kullandığı yöntemlerdir. -tabi bütün genellemeler yanlıştır-
  2. çocuk sevmediğini belli eden erkekler bu yöntemlerin has kullanıcılarıdır.

kadın: aşkııııııııım! ne tatlı çocuk di mi?
    erkek: hayatım çocuk sevmediğimi biliyosun, ne gerek var böyle üremeye anlamıyorum, bla bla bla...
    kadın: :(

bak negzel yöntem, kız anladı ki bu adamla bu iş olmaz. şiş de kebap da yanmıyor. zaten bunu duyan kız kendine başka sevgili yapar, oğlan da düdük gibi kalır.
  3. ısrarla aileyle tanıştırmamak, ailenin yanında sevgili yokmuş gibi davranmak ve bunu belli etmek de bir yöntemdir. dış kapının dış mandalı olduğu hissettirilir insana ve gayet de etkili bir yöntemdir.
  4. x mesaj atar."sevgilim sana çok güzel bir haberim var müsait olduğunda mutlaka beni ara:)".tabii ki sevgili aranır

icee king: aşkım?
    x: aşkım çok mutluyum
    icee king: hayırdır?
    x: anneme seni anlattım.çok sevindi,seninle tanışmak istiyor
    i.k.: ..!..
    x: aşkım bi yorumda bulunmayacak mısın?
    i.k.: iyiymiş...
  5. kardeşim er kişi baktı ki kız arkadaş evlenmek istiyor, mevzu kavga gürültü olmadan atlatılamayacak bir haleti ruhiyeye doğru gidiyor; hiç öyle hazırlıkmış, yumuşatmakmış, şirinleşmekmiş, hastalık mastalık bahaneleriymiş* ardına sığınmadan, olur olmaz bi yerde sadece bi kere, şöyle zarıl zarıl, kokusunu bırak tadı bile alınacak şekilde osurursa hiç kaçarı yok, kız arkadaş şöyle bi durulacak, evlilik hikayesi yeniden bi tartma sürecine girecektir. hem böylece er kişinin başı "sen benle evlenmek istemiyosun" tatavalarıyla şişmeyecek, mişın çaktırılmadan gerçekleştirilmiş olacaktır. sevgili bunu ökzülük olarak algılasa da ben bilirim ki o ilişki evliliği düşünme aşamasına gelmiş, hikayenin erkek tarafı ise bunu isteyen değil. yani salarak evlenmek istemediğini belli etmek, kız arkadaşa değil, etraftaki diğer erkek arkadaşlara belli etmek manasına gelir. napalım kardeşim, konuşmak, anlaşmak, anlamak, uzlaşmak insan hayvanının harcı değil. böyle acayip yollara başvurmak gerekiyor, iş boka sarıyor, kokusu seni beni boğuyor. terk edecem bu gezegeni.
  6. herhangi bir ortamda ve kimselerle iken, evlilik ile ilgili mevzu acildiginda hic usanmadan, ben evlilik materyali degilim diye tekrarlamak.
    tamam yani okuz degiliz, elli kere tekrarlanmazki.. belli etmek istiyorsa tekrarlar.
  7. "30 yaşına kadar evlenmeyi düşünmüyorum ben." diyorum hep. nedense bu 30 yaşta bir sihir var. 30 yaş deyince herkes anlayışla karşılıyor. 30 yaşsa tamam abi diyor. abi demiyor tabii. kız olduğu için karşı taraf. gerçi kız olup da abi diyen de var. hatta sevdiğim kız bana abi deyince diye şarkı da var. ne acayip memleket lan burası. neyse.

30 yaşı çok iyi bu konuda yani. kim bulduysa, kim beyinlere kazıdıysa allah razı olsun.

kızlar için 30 yaş: evde mi kalıyoruz lan? eski sevgilileri falan bulup bi türlü evlenmem lazım resmen 30 oluyorum. evlenemeyi boşver. nuriye bile evlendi ben evlenemedim hala. en çok o koyuyor. 29 deyince koca arıyor, evlenmek üzere. 30'u geçti mi evde kaldı! oh ne güzel amına koyim (???) 1 aylığına evlenip boşanırım hiç olmazsa. şanım yürüsün. (çok saçma oldu lan. ne şanı. boşanınca dul oluyor türkiye'deki statüsü belli onun da. baya kötü anılıyor halk tarafından. benden bu kadar kadın içsesi olabiliyo demek ki.)

erkekler için 30 yaş: gezerim tozarım. uçanı kaçanı, havada karada yemek masasında. evlenip balayına gideceğime bekar kalıp... tamam işte. tek bir kadınla evleneceğime bütün kadınlar benim... zannedersin her biri her gün başka kadınla sevişiyor amına koduklarım. kıvanç tatlıtuğ bile adı çıkacak falan diye her gün biriyle sevişemiyor. geçen geldi ağladı "abi bende tip var, para var, şan var, şöhret var ama bi sevişsem anında haber yapıyorlar. napacağımı şaşırdım. napayım abi dedi" ağlayarak. olum dedim ben 24 yaşındayım sen 30lara merdiven dayadın bana niye abi diyorsun dedim. buna mı takıldın yani ühühüh dedi.

yalan mı olum? sen ben gibi rahat mı herif. eve kız atsa o kız anlatmaz mı "geçen kıvançla seviştim" diye. ben geçen bi kadınla seviştim. "bu aktiviteyi olmamış varsaymak istiyorum" dedi. limitimi aldı sıfıra götürdü susuz getirdi beni. rahatız yani bak kimseye anlatmıyor. istanbul'un yarısıyla sevişsem kimsenin haberi olmayacak. zaten istanbul'da olmadığım için. hazır dedim uçuyorum böyle bi örnek vereyim dedim. nasılsınız iyi misiniz?

30 yaş iyi de. 30 yaşı geçersem ne bok yicem onu hiç bilmiyorum. acil taktik, planlama, lojistik sağlamam gerek. yok mu şöyle bi "ben seni arkadaş olarak görüyorum" tarzı bi şey ya.

-ne zaman evlencez?
    +evimiz olunca
    -bu ev var ya işte
    +bu ev bizim değil kira. evlenmek için evin bizim olması lazım. aptal ya. adı üstünde ev-len-mek. hani nerde bizim ev?
    -ama neslihanlar kirada oturuyo evlendiler!
    +yüce türk adaletinin haberi var mı bundan peki? bi dava edeyim de bak nasıl boşanıyorlar sahtekarlar.
    +yıkayım mı yuvalarını ha!
  8. bir örneği;

+ ben evlenmicem
    - ...

şeklinde özetlenebilecek yöntemler. mesela bizim evde o nokta nokta kısmı hiç dolmaz. ailenin evlenme yaş ortalaması 50 falan zira. kimsenin umudu yok yani düğün dernek muhabbetlerinden yana.
  9. belli ediyorsun(?) da kime, yaşıtlarına mı? arkadaşlara bir çağrı mı bu, yoksa tereciye tere satmaya çalışıyorsun da farkında mı değilsin.
    kişinin kendini kandırdığı yöntemlerdir esasen, ya da çevresindeki bir kaç safı en fazla.

10, 20, 30, 40...şimdi efendim bunlar sıfır barındırdığından dolayı yuvarlak hesap sayıları olarak geçer, şimdi matemtiğe mi girelim? gauss yazmış bunları zamanında, açın okuyun. kitabı açın.
    kim 10 yaşına kadar evlenmeyeceğim der, ya da bunu diyen kişi normal kabul edilir mi? 20 ve 40, 50 için de benzer durum. kala kala bir 30 kalıyor kadınların elinde. bunu dahi düşenemediniz mi?

gelelim kandırdığınızı düşündüğünüz kitleye, toplum kendi bileşenlerine ya da kişilerin farklı özelliklerine, durumlarına göre nasıl düşünüyor olabilir, hepsini bilemeyeceğime göre örnek verebilirim:

kimine, çirkinsin zaten; sen kim, evlenecek koca bulmak kim deyip geçer, bazen içinden bazen dışından abi der-o kadar çirkinse-,

kimine, güzel kızsın-hacı- seni 30'undan önce alan alır der içten içe, ama karşıdaki ergenle inatlaşmaz, hı hı der geçer-ağır ergenlere abi demek opsiyoneldir-

kimine-bak bu çok düşük ihtimal, hemen bunu yakıştırmayın kendinize- nasa'dan istemişler de gitmemişçesine anlayış gösterir; onun kariyer planlarına, akademik başarılarına saygı duyar- türkiye’de aşırı nadirdir-, istediği zaman evlenir der

kimine de evde kalmış haberi yok der, bazen yüzüne söyler kötü olur, yüzüne gülüp içinden düşünürse hı hı yaparsa da iyi olur.
    kimine de lezbiyen der, feminist der, hor görür, ötekileştirir, rahatlar.

böyle ikiyüzlü bir dünyada yaşarken, evlenmek isteyenlerin evlenmek istemediğini belli etme yöntemlerini yazması da haliyle ilginç değildir. sanki gün geçmemiş de, paris'te, barcelona'da, milano'da, uçakta, gemide, orada, burada evlenme teklifi alınmış da hepsi reddedilmiş.

yani sözün özü, kıvanç'ı ancak rüyasında görenler ve istanbul'un yarısıyla sevişecek kadar libidoya yıllardır atatürk barajı gibi gem vuranlar, potansiyel enerjilerini kinetik enerjiye, oradan isterlerse türlü türlü enerjilere çevirsinler. kafayı yakmadan bu işi haletsinler. bu kişiler biraz! daha acele etsin derim ben, eğer evlenmek istiyorlarsa. evlenmek istemeyen, zaten, nuriye evlendi ben niye evlenemedim triplerine girmez. tekrar olacak ama kendinizi kandırmayın sevgili kadınlar.

evlenmek istemediğini belli etme yöntemleri hakkında bilgi verin