şükela:  tümü | bugün
  • sinir bozucu erkektir. hayır, kız arkadaşı için değil yanlış anlaşılmasın. yakın çevresi ve arkadaşları için.

yakın çevremde gözlemlediğim üzere 30'lu yaşlarına gelmiş ve kadınlardan epey kazık yemiş, ancak artık bekarlık canına tak etmiş erkekler evlenmek isteyen erkeklerin genel profilini oluşturuyor. bu insanlar, enerjilerini kendilerine bir kız arkadaş bulmak yerine "anneme söyliycem bana köyden kız bulsun" diye arkadaşlarının kafasını sikmekle geçiriyorlar. "olm bana birini bulun evlencem" diyorlar, bulduğunuzu da beğenmiyorlar mesela.

bu evre geçtikten sonra: "abi ukraynadan bilmemkaç bin dolara kızlar geliyomuş evlenmek için. yapsam mı böyle bişi" geyiğine giriyorlar. ki bu geyiğe girildiği andan itibaren arkadaşı kaybetmişiz demektir. insan saatlerce meclis plan ve bütçe komisyonunun görüşmelerini dinlese bu kadar sıkılamaz. rusça öğrenme geyiklerinden kültür sorunlarına kadar akla gelecek her konuda kafanızı sikip saatlerce konuşabilir bu erkek. "hacı bizim enver q5 almış deneme sürüşüne gidelim" desen bile ilgisini çekemezsin.

ha sonunda iyice bayılan arkadaşları bu elemana tamamen alakasız bir hatun bulup evlendiriyorlar. üç beş sene sonra da boşanıp "evlilik çok güzel bişi ama evlenme" insanlarından birine dönüşüyorlar.

evlenmek isteyen kızlar bunlardan daha çekilir lan! hiç değilse çeyizdi gelinlikti ortada somut zımbırtılar oluyor bakacak. bunlarda hep laf hep laf!
  • bir de, uzun süredir çok iyi giden bir ilişkisi olan modelleri vardır bunların. ama evlenmelerinin önünde bir engel vardır. o daha beterdir.

"okul bitsin esrayla evleniyorum hacı" diye başlarlar. okul kısmı opsiyonel. askerlik olur, kızın okulunun bitmesi olur, bilmemkimin bilmemnereden dönüşü olur, terfi almak olur... ama hep biriki sene vardır buna. bu arkadaşların muhabbeti daha bir çekilirdir. çünkü kız arkadaşları olduğundan size fazla zaman ayırmazlar. bir de, daha somut konuşurlar. düğün arabasının modelinden, evlenince oturacakları evden bahsederler. daha görseldir. en azından söyledikleri mantıklıdır biraz.

böyle erkeklere can kurban lan. keşke hepsi böyle olsa.
  • böyle bir arkadaşım vardı. 25 yaşındaydı. muhafazakar bir ortamda büyüdüğü için herhangi bir birlikteliği olmadığını, hatta mastürbasyon bile yapmadığını söylerdi günah olduğu gerekçesiyle. bir miktar pimpirikli ve seçici bir arkadaş olduğu için evlenemezdi de bir türlü. kendisiyle yaptığımız her muhabbetin sonu, ağabey, artık evlenmem lazım benim,e geliyordu. evlendi sonunda, çocuğu da oldu bir sene içerisinde. mutlu mesut şimdi. bilmiyorum; belki de değildir. hiç sikimde değil açıkcası.
  • "hanım kızımızla ortak paydada birleştiği müddetçe neden olmasın" düsturuyla hareket eden erkektir.

(bkz: klişe timi)
  • (bkz: güzel erkek)
  • sayısı zannedildiği kadar az değildir. ideal sevgiliyi bulduğunu düşünüyodur, tamamen duygusal biliyorsunuz bu meseleler canım...
  • resmen sevişmek isteyen erkektir.
  • hastaneden temiz kağıdı almak zorundadır. savcılıktan alınıyor mu hatırlamıyorum.
  • oncesinde ne yasamis olursa olsun su anki iliskisini sonsuza kadar tasyabileyecegine inanan ve bu sorumlulugu almaya hazir erkektir.
  • samimiyetine inanmakta güçlük çektiğim erkektir. ama öyle de bir ister ki insan şüphe ettiği için suçluluk duyar. evlenmeyi çok fazla isteyen erkek, evlenmek istediği kadını evlenmeyi istememeye iter. kadınlar hakikaten tuhaf yaratıklardır.