• ukteci arkadaş "evlenmek istedigini bir cok yolla beli eden,genc yastaki kizdir.babasi ya razi olup kizi vericektir ya da kiz gece vakti kacinci katta oldugunu umursamadan pencereden atliycaktir." yazmış...

    ancak yanılıyor zira günümüzde böyle bir kız kalmamıştır. evlilik, aile, evlenme gibi lafları duyduklarında kızlarımız arkalarına bakmadan kaçmaktadırlar. artık kimse bir ailenin sorumluluğunu mu almak istememektedir, kendi aile ve yakın çevrelerinde gördükleri evlilikler mi çatırdamaktadır bilinmez.. ancak hiçbir insanın bir diğerine benzememesi gibi hiç bir ilişki de bir diğerine benzemez, dolayısı ile sahip olma şansları olan mutlu bir hayatı bir kenara itmeden önce kızlarımız bir kere daha düşünmelidir. şimdi hemen hemen bütün kızlarımızda bir kariyer ve ilerleme hırsı var, ancak kariyer evliyken de yapılabilir. üstelik, çiftler birbirlerine her koşulda destek olacakları için, çok daha rahat ve huzurlu yapılabilir.

    (bkz: kadinlarin evlenmek isteme nedenleri) böyle birşey de varmış belki alakalıdır.
  • arkadaşlarıyla bile konuşurken her konuyu insan üstü bir gayretle; evliliğe, evliliğin güzelliğine, zamanında yapılması gerektiğine bağlayabilen kızdır. hatta evinde yedi yirmidört evlilik temalı bilgisayar oyunları oynayan kızdır. (bkz: evlen de kurtulayım)
  • 27sine ramak kalmis; ana dirdirindan, arkadas dugunlerinden, yanlizlik korkusundan, kedi miyavlamasindan, "vurup"- kacmaya meyilli yurdum hayirsizindan, "hala kimse yok mu" bakislarindan, her dakika baska baska parmaklar tarafindan gozune sokulan tek taslardan, "adini ayakkabimin altina yaziyim mi?" sorusundan illallah demis kizdir bu. yok efendim kendimden bahsetmedim o da nerden cikti!
  • anasının evinde eli sıcak sudan soğuk suya değmemiş, sorumluluk kelimesiyle sadece okul ve iş hayatı sınırlarında karşılaşmış, bir de üstüne bu prensesliğini sürdürebileceği bir enayiyi, pardon doğru insanı bulmuş şımarık şirinedir.
    (bkz: kız seni yerler)