• sözlüğün içine etme, az ötede evlen birader.

sözlüğü izdivaç programı sanan yazar çıkışı.
  • iflah olmaz bir malım.

hatalı önermedir. evlenilmek istenilmez. biri çıkar ve kendinizi evleniyor bulursunuz. istiyorum evleneyim şeklinde gelişen evliliklerin sonu boka çıkmaktadır.
  • evliliği "akşam oturup film seyretmek" zannediyorsun galiba? :)
  • aşırı masturbasyon yapmaktan bezmis yazarin acıklı çığlığı.. bunu söylemenin yeri burası değil. elini orandan çek saçını başını tara az medeni ol ve etrafina bak.. once kendin ol kendini sev. sen kendini sevmiyorsun ki baskasi sevsin..
  • eş değil bakıcı + hizmetçi arayan yazar hezeyanı. tam da bu yüzden evlilik kadınlarda stres ve kaygıyı artırırken erkeklerde ömür uzatır (ben demiyorum antropoloji diyor). işte tam da bu yüzden dedenin biri "kadınlara iş veriyorsunuz, evlenecek kadın bulamıyoruz" dediğinde meclis başkanı ve eski başbakan "sosyal devleti çok da abartmamak lazim " der. ennihayetinde temizlik, yemek ve seks konusunda hizmet verecek köle arıyorsunuz. o kadar muhtaç olsun ki ne başka yere gidebilsin ne yeni bir hayat kurabilsin istiyorsunuz. muhtaçlığından her denilen yapsın, şikayet etmeden şükredip yaşasın gitsin istiyorsunuz. bu iş eğitimle de ilgili değil. o zaman da hem eğitimli, bakımlı, kültürlü olsun, hem çalışsın, para kazansın, hem de eve gelince siz ayakları uzatın yatın, bu abla yemek yapsın, dağınıklığı toplasın, çamaşır-ütü takılsın istiyorsunuz (ev işleriyle ilgilenecek yardımcısı olan azınlığı tenzih ediyorum. gerçi onda da ev temizlense dahi yemeği yine kadın yapıyor, erkek yatıyor). kısaca, kendinizi kandırmayıp neden evlenmek istediğinizi bir daha düşünün. böyle bir birliktelikten de duygusal tatmin beklemeyin.
  • kendine eş değil köle, hizmetçi arayan kişi beyanı.
    kulak kıllarını iğrenmeden temizleyecekmiş. bak hele sen!
    bir kadın anca çocuğundan bir de anne babasından tiksinmez. gerisine “sen kim köpeksin” çeker. benden söylemesi.
    edit: kulak kıllarını temizlemese de iğrenmeyecekmiş. lan pasaklı git kendin önce bi temizle kulak kıllarını.
    sabah sabah mide kaldırıyorsun.
    edit2: insan sevdiğinden gocunmazcılar da damladı. eliniz tutuyor ayağınız tutuyor ben niye gocunmayım? elin ayağın tutarken, hasta falan değilken bir zahmet pasaklı olma.
  • boş atıp dolu tutturmaya çalışmak yerine söyle ailene, akrabalarına, komşularına hedefine daha hızlı ulaşırsın.
  • güven içinde önümü görmek, arkamı rahatça dönüp hayatımı huzur içinde yaşamak, koşulsuz sevmek ve sevilmek istiyorum. aynen böyle düşünen biri ile de ömrümün sonuna dek beraber olmak, hayatı paylaşmak istiyorum. ömürlük bir yol arkadaşı için elimden gelen her şeyi yapmak ve aynısını onunda yapmasını istiyorum.

ama ironik şekilde tam da aynı nedenler ile evlenmek istemiyorum çünkü günümüzde bu dediklerimi istemeyi, yapmayı bırak hak verip anlayabilecek kadın dahi bulmak kolay değil.
hesabın var mı? giriş yap