şükela:  tümü | bugün
  • evlenecek beyefendi için dikkat edilmesi gereken bir unsur.

kişinin mesleği, onun kişiliği hakkında önemli bilgiler verir. meslekler, genellikle kişinin ilgi alanını yansıtır. bir kimsenin ilgi alanı, yetenekleri ve becerisi mesleğine yöneliktir. dolayısıyıyla da evlenilecek bir bayanın mesleği, onun kişiliği hakkında kendinizle kıyaslayabileceğiniz bir argumandır. buradan da hangi meslek grupları çalışanlarının size uygun olup olmadığını az çok kestirebilirsiniz. bu da tercihlerinizde size kolaylık sağlar.

en yaygın olanı, tavsiye edileni öğretmenliktir. kişiye göre değişir tabi.

siz ne dersiniz?
  • valla ne diyelim hacı. öncelikle irc'de değil, forumda değil de sözlükte olduğunu* hatırlatır, küçüklerin gözlerinden öperim. bir kere 'bayan' demek artık toplumun ezici çoğunluğunca en hafif tabiriyle 'ayıp' kabul ediliyor. kadın demek istemiyorsan, 'evlenilecek kız' diye bir kalıp var, onu kullanabilirsin.

evlenilecek kişinin mesleği olarak ele alırsak bunu, pek de önemi yok. aynı meslekten olmadıktan sonra sorun çıkacağını sanmıyorum.

aslında bu entryi bir tanım yapmak için girmediğim, konu hakkında bir şeyler söylemek istemediğim o kadar belli ki.

sen ne dersin?
  • öncelikle iyi bir maaşı olması gerektiğini hatırlatırım. bayan, karı, kız, hemşire farketmez benim için gerçi ama. hemşirelik çok seksi kıskanılır gerek yok diye düşünüyorum. polis olmasın dayak yemeye lüzum yok. benim tercihim astronottan yana olur. altı yaşındayım. orospudan uzak durmak lazım.

o ne demiş?
  • güzellik uzmanı veya kozmetikçi olursa çok makbule geçer. makyajlı uyanan kadın. oh mis.
  • bir mimar değil.
  • öğretmenlik olamaz. spor salonu işletmecisi belki.
  • bayan diyenlerin baydığı ve ayıplandığı bir toplumda böyle bir başlık açan ve bayan tip amacın ne kardeş?